Top Prospect Games: Team Assignments, Pitching Rotations & Schedule


Indiana Staff

TEAM1 (BLACK)

Team # Jersey # LAST NAME HIGH SCHOOL CLASS
1 70 Behrmann Riley North Central 2022
1 9 Brubaker Cohden Leo 2022
1 0 Byler Jakob Snider High School 2022
1 71 Henry Jackson Franklin 2023
1 1 Huffman Joe Avon 2022
1 2 Hughes Jackson Zionsville 2022
1 3 Hurless Kaden Gibson Southern 2022
1 4 Letson Bishop Floyd Central 2023
1 5 Long Chase Delphi 2023
1 6 Overbey Caden TBD 2022
1 7 Sullivan Case Carmel 2023
1 8 Tinkel Griffin Homestead 2023
1 72 Winzenread Jake Lawrence North 2022

Pitching Rotation: Byler, Henry, Overbey, Letson, Tinkel


TEAM 2 (RED)

Team # Jersey # LAST NAME HIGH SCHOOL CLASS
2 80 Bassi Nick Cathedral 2022
2 10 Berger Coletin Homestead 2023
2 11 Creech Jake Homestead 2022
2 12 Ertel Brant Franklin County 2023
2 13 Hope Dawson Henryville 2022
2 14 Jankowski Kyle Fishers 2022
2 0 Longmeier Charlie Seymour 2023
2 15 Lynch Thomas Memorial 2024
2 1 Malone Brayden Gibson Southern 2022
2 16 Rusch Garrett New Castle 2022
2 17 Smock Luke  Delphi 2022
2 18 Yoder Bryce Homestead 2023

Pitching Rotation: Bassi, Ertel, Hope, Creech, Berger


TEAM 3 (whITE)

Team # Jersey # LAST NAME HIGH SCHOOL CLASS
3 30 Blevins Jerome West Vigo 2022
3 81 Carlisle Landon Franklin Central 2023
3 90 Clerk Peyton West Vigo 2022
3 82 Coffey Aidyn Monroe Central 2022
3 83 Curl John Kokomo 2023
3 84 Gothrup Jake Harrison 2022
3 31 Milto Joey Roncalli 2022
3 85 Mullens Tate Northwestern 2022
3 32 Rayborn Cameron Clarksville 2022
3 33 Russ Evan Westfield 2023
3 34 Sawa Grant Center Grove 2023
3 35 Stiller Zayden New Palestine 2022

Pitching Rotation: Carlisle, Coffey, Gothrup, Rayborn, Mullens


TEAM 4 (GRAY)

Team # Jersey # LAST NAME HIGH SCHOOL CLASS
4 0 Burton Jace Silver Creek 2023
4 1 Culbertson Drew Center Grove 2023
4 2 DeWees Dane Silver Creek 2023
4 3 Dorton Trey Westfield 2022
4 4 Evrard Coen Floyd Central 2024
4 5 Kasper Sean Chesterton 2023
4 22 Kennedy Joel Monroe Central 2022
4 6 Loftus Will Brebeuf Jesuit  2024
4 50 McDonald Foster Huntington North 2022
4 7 Netter Nolan Franklin 2022
4 8 Shaw Eli Warren Central 2023
4 9 Turner Bryce Switzerland County 2022
4 20 Wright Alexander Cathedral 2022
4 21 Zapp Evan Center Grove 2023

Pitching Rotation: Kasper, McDonald, Evrard, Shaw


TEAM 5 (BLACK)

Team # Jersey # LAST NAME HIGH SCHOOL CLASS
5 73 Ballard Cole Westfield 2023
5 74 Carmichael Cameron Carmel 2023
5 66 Decker Dominic Silver Creek 2022
5 75 Gladd Sam Columbia City 2022
5 60 Grim Garrett Blue River Valley 2023
5 76 Hill Alexander Brebeuf 2023
5 90 Hockemeyer Nicholas Homestead 2022
5 91 Jones Billy Andrean 2022
5 62 Lockhart Samuel Floyd Central 2024
5 63 Renfro Mitchell Evansville North 2023
5 64 Rinebold AJ Brebeuf Jesuit Prep 2022
5 67 Turner Nick Seeger 2022
5 61 Whitehead Caden Danville 2022
5 65 York Nathan F.J. Reitz - Evansville 2023

Pitching Rotation: Rinebold, Grim, Ballard, Renfro, Carmichael, Hill


TEAM 6 (RED)

Team # Jersey # LAST NAME HIGH SCHOOL CLASS
6 19 Becher Matthew Hamilton Southeastern 2023
6 20 Borden Grant Providence 2023
6 21 Brown Christian Center Grove 2023
6 22 Clements Andrew New Albany 2022
6 81 DeArmitt Noah Franklin Community 2023
6 23 Jackson Cody  Providence 2023
6 2 Kalemba Jax Andrean 2022
6 26 Kantz Cody Carmel 2022
6 24 Kern Joshua Noblesville 2022
6 82 Knight Grayson University 2022
6 83 Schroeder Tripp Carmel 2023
6 25 Wolf Griffin Carmel 2022

Pitching Rotation: Becher, Knight, Brown, DeArmitt, Kern

SCHEDULE

Teams 1, 2, 3, 4

Check-in: 8:30 AM 

9:00-9:30: Stretch/60

9:30-11:15 AM: BP, IN/OUT

11:30 AM-1:30 PM Game (Team 1 vs Team 2) D6

11:30 AM-1:30 PM: Game (Team 3 vs Team 4) D8

**Pitcher Only Check-in 1 hour prior to the start of your game**

Teams 5, 6, 7, 8

Check-in: 1:15 PM 

1:45-2:15 PM: Stretch/60

2:15-4:00 PM: BP, IN/OUT

4:15 PM-Completion: Game (Team 5 vs Team 6) D6

4:15 PM-Completion: Game (Team 7 vs Team 8) D8

**Pitcher Only Check-in 1 hour prior to the start of your game**