PBR IA Scout Day- Iowa Sticks (2023 & 2024 Grads)

Name State School Class Pos Commitment
Cale Adair IA West Des Moines valley 2023 C
Pratim Amin IA Ankeny Centennial 2024 C
Pierce Anderson IA Johnston 2023 3B Kirkwood CC
Shae Bednar IA Norwalk 2023 C
Nate Bierma IA WDM Valley 2023 C
Braeden Billings IA Waukee 2024 OF
Jaxson Book IA Adel Desoto Minburn 2025 C
Carter Bryan IA Johnston 2023 OF
Clayton Campidilli IA Dallas Center-Grimes 2023 3B Kirkwood CC
Matt Cox IA WDM Valley 2024 OF
Jack Craig IA Urbandale 2023 OF
Aiden Dannen IA Mason City 2023 2B
CJ Davis IA Norwalk 2024 MIF
Alex Deets IA Mason City 2023 1B
Colin Driscoll IA Waukee 2023 OF
Connor Duong IA Southeast Polk 2024 3B
Brady Eklund IA Waukee 2024 C
Eli Eldred IA Gilbert 2023 1B
Drew Fitzpatrick IA Waukee Northwest 2025 1B
Beau Gamble IA Dowling Catholic 2023 2B
Sean Gamble FL IMG Academy 2025 SS
Preston Glatt IA Ankeny Centennial 2024 2B
Luke Greth IA ADM 2023 RHP
Blake Hauck IA Waukee 2023 SS
Cole Heinen IA Ballard 2023 C
Jaxon Hermann IA Ballard 2024 2B
Grayson Hicks IA Ankeny Centennial 2025 SS
Logan Hicks IA WDM Valley 2025 C
Mason Hicks IA Saydel 2023 RHP
Kaden Hills IA Southeast Polk 2025 OF
Bryce Hoskinson IA Waukee 2023 SS
Cameron Hull IA Southeast Polk 2024 OF
Grant Jansen IA ADM 2025 RHP
Saahas Jetti IA Waukee Northwest 2024 RHP
Sam Johnson IA Waukee Northwest 2024 SS
Tate Johnson IA WDM Valley 2024 3B
Adam Kayko IA Johnston 2024 3B
Parker Kennedy IA Indianola 2023 3B
Cayden Kitzman IA Waukee Northwest 2025 3B
Jacob Koerselman IA WDM Valley 2025 SS
Blake Larson IA Dowling Catholic 2024 LHP Texas Christian
Owen Line IA Waukee Northwest 2024 2B
Blake Lundholm IA Johnston 2024 SS
Carter Madison IA ADM 2025 SS
Dalen May IA Southeast Polk 2024 OF
Aidan McGreen IA WDM Valley 2025 RHP
Gage Miller IA Waukee Northwest 2025 RHP
Grant Miller IA Waukee Northwest 2024 RHP
Easton Mittelstaedt IA Ames 2023 SS
Gage Mollendor IA Johnston 2023 C
John Morris IA Ankeny 2024 RHP
Miles Mudd IA Ballard 2025 RHP
Cooper Nicholson IA Dowling Catholic 2023 SS
Eric Nuno IA WDM Valley 2023 SS
Maddox O'Connor IA Southeast Polk 2024 3B
Jaden Peasley IA Ballard 2023 SS
Dakoda Pittman IA Adel DeSoto Minburn 2025 1B
Dylan Post IA Des Moines East 2024 RHP
Kenton Prunty IA Wayne Community 2024 RHP
Kyle Rakers IA Dowling Catholic 2024 1B
Jack Ruddy IA Johnston 2024 2B
Caden Sammler IA Waukee Northwest 2023 C North Iowa Area CC
Myles Sanchez IA Waukee 2023 RHP
Tyson Schlicher IA Waukee Northwest 2024 RHP
Colt Shives IA Ankeny 2023 RHP
Owen Siegert IA West Marshall 2024 OF
Cooper Spurgeon IA North Polk 2023 1B
Owen Stark IA Waukee 2023 LHP
Alex Stewart IA Southeast Polk 2023 OF Ellsworth CC
Spencer Timmerman IA Johnston 2023 SS
Zack Turpin IA Waukee 2024 1B
Jack Vinyard IA Waukee Northwest 2025 LHP
Hayden Wagner IA Waukee 2023 OF
Brady Walton IA Waukee Northwest 2024 MIF
Jimmy Wanek IA Dowling Catholic 2023 3B
Nikolai Wede IA MOC-Floyd Valley 2023 OF