The 2016 Michigan Future Games Trials (Invite Only)

Name State School Class Pos Commitment
Collin Agosta MI St.Clair 2018 3B
Jake Allen MI Gull Lake 2018 C Olivet College
Dane Armbrustmacher MI Fowler 2018 LHP Western Michigan
Logan Austin MI Marshall 2018 SS Glen Oaks CC
Grant Barrett MI Chelsea 2018 3B Hope College
Devin Basley MI Allen Park 2018 2B
Kainan Bayn MI Zeeland East High School 2018 3B
Zach Beadle MI Plymouth 2018 C Madonna University
Jayden Belskus MI Saline 2018 C
Marc Bergeron MI Divine Child 2018 LHP Hillsdale College
Robert Bischoff MI Bedford 2018 RHP
Lynn Bland MI Benton Harbor High 2018 SS Kankakee CC
Seth Bogataj MI Flat Rock 2018 3B
Parker Bohland MI Detroit Catholic Central 2019 SS
Ryan Bost MI Chelsea 2018 C
Jacob Buchs MI O. A. Carlson 2018 RHP Olivet College
Andrew Cameron OH Tecumseh High School 2018 OF
Jon Campbell Jr. MI Detroit Country Day 2019 SS Boston College
Eli Caranci MI Portage Northern High School 2019 RHP
Andrew Carpenter MI Notre Dame Prep 2017 OF
Tommy Cavanaugh MI Notre Dame Prep 2018 OF Capital University
Robert Cavin MI Livonia Stevenson 2019 C Oakland
Justin Charron MI Woodhaven 2018 C Albion College
Jalen Claxton MI University High School 2018 C
Russell Cleary MI Cousino High School 2018 RHP
Cameron Clolinger MI Davison High School 2018 1B
Lukas Coker MI Tecumseh 2018 1B Kalamazoo Valley CC
Billy Compton MI Detroit Catholic Central 2018 C
Cameron Conover OH Powers Catholic High School 2018 3B
Andrew Cortez MI Pinckney 2018 OF Northwestern Ohio
Zachary DeGraaf MI Zeeland East 2018 RHP Concordia University (MI)
Maxwell Denny MI South Lyon East 2018 LHP Adrian College
Nate Doolittle MI Forest Hills Central 2018 RHP Daytona State College
Kyle Downard MI Paw Paw 2018 LHP Saint Xavier University
Ryan Duffy MI University of Detroit Jesuit 2019 C
Steffen Dyl MI Airport 2019 OF Madonna University
GABE ELLIS MI Davison 2018 RHP
Jake Engelkes MI Rockford 2019 RHP Indiana Wesleyan University
Chase Every MI Plymouth 2018 OF
John Fantauzzo MI Utica Eisenhower 2018 LHP Saginaw Valley State
Matt Felt MI Shelby 2019 OF Davenport University
CJ Fiaschetti MI Stoney Creek 2019 SS
Noah Fiehn MI Lutheran North 2018 3B Northwood University
Dugan Fife MI Bloomfield Hills 2018 SS Kalamazoo College
Andrew Fleming MI Davison 2018 SS Central Michigan
Ryan Francek MI Gibraltar Carlson 2018 1B
Nasir Frederick MI Wayne Memorial 2019 OF Coastal Carolina
Harvey Freed MI Milford 2018 RHP Lawrence Tech
Cameron French MI Portage Northern 2019 1B Wabash Valley JC
Trevor Genaw MI Salem 2018 OF
Anthony George MI University Liggett School 2018 RHP
Andrew Gilpin MI Brighton 2018 1B
Caden Goggins MI Edwardsburg 2019 OF
Davi Gonzalez MI Chippewa Valley 2018 2B
Sterling Hallmann MI Brother RIce 2019 3B Walters State CC
Carlton Harper MI Salem 2019 SS LIU Post
Hayden Harrigan MI South Lyon East 2018 SS
Cameron Hart MI Armada 2018 SS Lansing CC
Ian Hart MI Detroit Catholic Central 2018 SS Alma College
Noah Hecht MI Portage Northern 2018 OF Kalamazoo College
Jalen Heivilin MI Three Rivers 2019 OF
Tyler Hill MI Grosse Pointe North 2018 RHP Lansing CC
William Holmes MI Detroit Western International 2018 OF Tennessee
Brenden Honeycutt MI Trenton High School 2018 1B
Kyle Hook MI Brighton 2018 2B
Ryan Horwitz MI West Bloomfield 2018 OF
Noah Howard MI Lapeer 2018 1B
Cobe Huizenga MI Zeeland East 2018 2B Davenport University
Zach Jacobs MI 2020 SS
Braden Jascoe MI Walled Lake Central 2019 RHP Alma College
Nick Johnson MI New Lothrop 2018 2B Adrian College
Brian Jordan MI Sturgis High 2018 1B
Chase Kapron MI Almont 2018 RHP
Dillon Kark MI Orchard Lake St. Mary's 2019 SS Michigan State
Garrett Ketelaar MI Vicksburg 2018 SS Kellogg CC
Billy Kopicki MI University Liggett 2019 3B Miami (OH)
Richard La Vigne MI Trenton 2017 1B
Garrett Lanker MI Clarkston High School 2019 C
Tommy Larson MI Walled Lake Northern 2018 1B
Dyre Leonard MI Alma 2018 3B Olivet College
Nick Lett MI Potterville 2018 C Aquinas College
Michael Lincoln MI Portage Northern 2018 RHP Davenport University
Bret Lingenfelter MI Lakeland 2018 3B
Nate Logan MI South Lyon 2019 OF Grand Valley State
Max Longman MI Portage Central 2019 1B Massachusetts-Boston
Dane Louis MI Roosevelt 2019 RHP
Gavin Loveland MI Grandville 2019 C
Nick Lucarelli MI Bedford 2018 LHP
Ryan Lux MI Sterling Heights Stevenson 2018 C
Charles Lyons MI Southfield-Lathrup 2018 OF Purdue University Fort Wayne
Kent Madak MI Orchard Lake St. Mary's 2019 LHP Albion College
Deven Mahanti MI Farmington 2018 C Kalamazoo College
Juan Jose Martinez Jr. MI Detroit Western International 2020 2B Michigan
Brady McCarron MI University Liggett 2019 RHP
Trevor McCorry MI Garden City High School 2019 C
Scott McGlade MI Father Gabriel Richard 2019 3B Kellogg CC
Alexander McKeen MI Detroit Country Day School 2018 3B
Mac Menard MI Brother Rice 2018 RHP
Justin Miller MI Birmingham Seaholm 2018 LHP
Nicholas Miller MI Williamston 2018 RHP
Noah Miller MI University Liggett 2018 2B Wayne State University (MI)
Antonio Moceri MI De La Salle 2018 RHP
Matthew Montroy MI Wyandotte Roosevelt 2018 RHP Saginaw Valley State
Ryan Morgan MI Vicksburg 2018 OF Kalamazoo College
William Morrison MI University Liggett 2018 OF Western Michigan
Logan Morrow MI Stevensville-Lakeshore 2018 RHP Catawba Valley CC
Garrett Navarra MI Sterling Heights Stevenson 2018 LHP Central Michigan
Andrew Nepjuk MI Lake Orion 2018 C Lawrence Tech
Trey Nordmann MI DeWitt 2019 RHP Evansville
Charlie Pasco MI Wyandotte Roosevelt 2018 SS
Ethan Payment MI Lawrence 2019 C
Dale Pebley MI Howell 2018 C
Casey Peterson MI Traverse City St. Francis 2018 LHP Dayton
Cooper Peterson MI Traverse City St. Francis 2018 C Hillsdale College
Cass Phillips MI Lakeland 2018 RHP
Nick Prystash MI Northville 2019 SS
Rudy Ramirez MI Brighton 2018 OF Wayne State University (MI)
Shane Rankin MI Detroit Catholic Central 2018 OF
Jack Reeves MI Troy Athens 2018 C
Jack Reeves MI Troy Athens 2018 C
Tyler Rehbein MI Trenton Highschool 2019 OF
Jake Riem MI Brother Rice 2019 LHP
Ryan Rifenberg MI Rochester Adams 2019 OF Muskegon CC
Nicholas Ringler MI Birmingham Groves 2018 1B
Jace Rinke MI Almont 2019 OF
Jacob Rybicki MI Chippewa Valley 2018 OF Northwood University
Jaekob Sallee MI Otsego 2019 C Hillsdale College
Luc Sanderson MI Yale 2018 C
Jakob Scroggie MI New Boston Huron 2018 SS
Sean Seaton MI Grand Blanc 2018 C
Cole Smith MI Flushing 2018 C
Khalil Smith MI Southfield-Lathrup 2018 OF Bethune-Cookman
Nathan Southgate MI Fowlerville 2018 1B
Matthew Stinebiser MI Detroit Catholic Central 2018 C Duke
Trent Stuewe MI Mason 2019 SS McKendree University
Austin Sultzbach MI Troy Athens 2018 RHP Morehead State
Caleb Thomas MI Western 2018 LHP
Michael Toeppner MI Rochester Adams 2019 LHP
Carlos Tumpkin MI Brother Rice 2018 RHP Wabash Valley JC
Jared Tura MI Detroit Catholic Central 2018 C
LeAndre Turner Jr MI U of D Jesuit 2020 OF Crowder JC
Michael Verduzco MI Portage Central High School 2019 RHP
Antonio Walker MI Milan 2018 RHP
Chandler Warda MI Lapeer 2018 C Cornerstone University
Dylan Werner MI Erie Mason 2020 3B
Aaron West MI Grand Ledge 2019 SS Grand Rapids CC
Garrett Willis MI Midland High 2018 LHP Saginaw Valley State
James Wressel MI Paw Paw 2018 C Grand Rapids CC
Brandon Wylie MI Woodhaven 2018 C
Mitchell Zabonick MI Chippewa Valley 2019 3B Mott CC