The 2017 Michigan Underclass Games (Invite Only)

Name State School Class Pos Commitment
Calvin Adams MI Walled Lake Central 2019 RHP
Michael Allen MI Hudsonville 2020 RHP
Seth Austermann MI Grand Blanc 2022 OF
Lance Barkholz MI Fenton 2022 3B
Sam Bassett-Kennedy MI Pioneer 2021 LHP Tennessee
Cristian Bogoeski MI Plymouth 2021 LHP
Colin Brazil MI Tecumseh 2019 C
Carson Collins MI Clio 2020 RHP Oakland
Lucas Czarnecki MI Saugatuck 2021 OF Rose-Hulman Institute of Technology
Jayden Dentler MI Otsego 2019 C Kellogg CC
Owen DeVries MI Rockford 2021 OF
Dante Doute MI Salem 2021 SS
Daniel Duquet MI Grosse Pointe North 2020 2B Lawrence Tech
Kane Elmy MI Plymouth 2021 RHP Marshall
Nathan Etnyre MI Plymouth Christian Academy 2021 OF
Ryan Ferguson MI Marysville 2021 1B
Augie Hutchison MI Saline 2021 RHP Hillsdale College
Patrick Ilitch MI University Liggett 2021 C IMG Academy
Aiden Ives MI Utica Eisenhower 2022 2B
Alex Joseph MI Goodrich 2020 OF Adrian College
Gavin Karolak MI Belleville 2020 OF
Andrew Kent MI Livonia Franklin 2021 RHP Saint Francis (IL)
Griffin Kilander MI Livonia Stevenson 2021 RHP Wayne State University (MI)
Nicholas Klein MI Valley Lutheran 2020 3B
Noah Kotre MI Ann Arbor Pioneer 2019 C
Sammy Lafata MI West Bloomfield 2021 LHP Adrian College
Jeff Landis MI Midland 2019 1B Hillsdale College
Brian Lapetina MI Portage Northern 2021 LHP
Zach Layman MI Clio 2020 OF
Marshall Leishman ON Greenwood College School 2019 LHP Lake Michigan JC
Jimmy Love MI Birmingham Seaholm 2021 RHP Wayne State University (MI)
Kevin Mathews MI Brother Rice 2022 LHP Belmont Abbey College
R. Steven Mathews MI Brother Rice 2021 C
Cameron McKiddie MI Belleville 2021 C
Jacob Montrose MI Brother Rice 2019 SS
Luca Multhaupt MI Eisenhower 2021 OF Menlo College
Brandon Nigh MI Bedford Senior 2021 SS Oakland
Daniel Pardi MI Rochester Adams 2020 3B
Seth Pebley MI Howell 2022 2B
Nicholas Post MI University Liggett 2020 2B Lawrence Tech
Larry Riddle Jr. MI Allen Park 2018 RHP
Hunter Sites MI Lake Orion 2019 LHP
Jake Skinner MI Oscar Carlson 2020 3B
Austin Smolenski MI Taylor 2022 C Schoolcraft JC
John Snow MI St. Mary Catholic Central 2018 RHP
Matthew Strand GA North Gwinnett 2021 C Samford
Grant Teschendorf MI Lanse Creuse 2022 SS
Garrett VanGilder MI Holly 2019 2B
Isaias Villarreal MI Western International 2021 SS Wabash Valley JC
Carter Vonk MI St. Joseph 2021 2B
Bryce White MI Pinckney 2022 SS
Jake Zeeb MI Detroit Catholic Central 2020 OF St. Clair County CC
Drew Zelenak MI University Liggett 2020 LHP Lawrence Tech