PBR MN Fall Review

Name State School Class Pos Commitment
Christian Ash MN St. Anthony 2019 RHP
Maxwell Aug MN Chatfield 2021 RHP Iowa Central CC
Tommy Auth MN Hopkins 2018 1B Ellsworth CC
Thomas Bean MN Henry Sibley 2019 OF Iowa Western CC
Jamie Berg MN Mahtomedi 2018 OF South Dakota State
Lincoln Berry MN Eagan 2021 2B North Iowa Area CC
Luke Bistodeau MN Rogers 2019 RHP
Evan Brown MN Benilde St. Margaret's 2019 C St. John's University (MN)
Reed Brown MN St. Michael-Albertville 2019 OF
Shane Brown MN Mahtomedi 2018 SS Dakota County Technical JC
Jack Clawson MN Eden Prairie 2019 RHP
Charlie Cudd MN Trinity 2019 LHP
Jaden Domeier MN New Ulm 2019 OF Century JC
Sam Dufault MN Mound Westonka 2019 LHP University of St. Thomas
Rodney Erickson MN Woodbury 2020 OF Concordia University-St. Paul
Cade Fish MN Minnewaska 2019 OF
Conner Fonger WI Superior 2019 OF Minnesota-Crookston
Isaac Frandsen MN Monticello 2019 OF Sioux Falls
Nikolas Fredrikson MN St. Anthony Village 2018 LHP
Nick Friedges MN South St. Paul 2020 C Dakota County Technical JC
Adam Gaertner MN Stillwater 2021 OF
Mason Gallagher MN Irondale 2018 2B Anoka-Ramsey CC
Easton Gamoke MN Winona 2018 RHP
Henry Gathje MN Chatfield 2021 C Saint Mary's University of Minnesota
Thomas Gross MN Minnetonka 2020 RHP North Iowa Area CC
Parker Hafermann MN Prior Lake 2018 OF Dakota County Technical JC
Zachary Halpin MN Chesterton Academy 2018 RHP
Patrick Hayes MN Rosemount 2019 LHP Augsburg University
Parker Hermansen MN Coon Rapids 2018 RHP Dakota County Technical JC
Sam Hunt FL IMG Academy 2021 C Vanderbilt
Benjamin Hurth MN Hopkins 2018 3B Midland University
Joseph Hurth MN Hopkins 2020 RHP Indiana State
Zachary Jakubowsky MN Farmington 2019 LHP Sioux Falls
Jeremy Klick MN Maple Grove 2019 RHP University of St. Thomas
Justin Kloster MN Minnetonka 2019 OF Concordia College-Moorhead
Maxwell Kohlhepp MN Forest Lake 2020 OF
Sam Kulesa MN DeLaSalle 2019 SS University of St. Thomas
Jacob Kunzer MN Forest Lake 2018 1B St. Cloud Technical & CC
Sam Lapadat MN Mahtomedi 2018 2B University of St. Thomas
Craig Lasley SD Hanson 2019 RHP Southwest Minnesota State
Drew Lingen MN Rochester John Marshall 2021 C North Iowa Area CC
Daniel Marxen MN Maple Grove 2019 C Wisconsin-Milwaukee
Caidan Moore MN Minnehaha Academy 2021 OF Macalester College
Isaac Nett MN Albany 2019 SS Minnesota State University-Mankato
Ben Nippolt MN Mounds Park Academy 2019 SS Des Moines Area CC
Gabe O'Brien WI Eau Claire North 2019 OF Madison JC
Matt Olive MN Blake School 2020 C Valparaiso
Sam Parenteau MN DeLaSalle 2019 LHP St. Scholastica
Brady Posch MN Sauk Rapids 2019 LHP Nebraska-Omaha
Simen Restad MN Prior Lake 2018 RHP Indian Hills CC
Alex Ritzer MN Stillwater 2021 SS Kirkwood CC
Rico Rodriguez MN Hermantown 2019 2B Augsburg University
Nathan Ross MN Maple Grove 2020 OF
Wyatt Rudolf MN Chanhassen 2019 OF Concordia University-St. Paul
Kieran Schmitz MN Wayzata 2020 LHP Heartland CC
Brandon Schultz MN St. Clair 2018 OF University of Mary
Sam Szymanski MN East Ridge 2019 SS Northwestern-St. Paul
Isaiah Testa MN Minnewaska 2019 RHP
Bennett Theisen MN Minnehaha Academy 2019 RHP Minnesota
Nick Thimsen MN Minnetonka 2019 OF Concordia University-St. Paul
Nathan Trecker MN Bloomington Jefferson 2020 OF
Logan Van Sant MN Chaska 2019 SS St. Scholastica
Brian Vanyo MN Rosemount 2018 RHP Minnesota-Morris
Brian Williams MN Cretin-Derham Hall 2019 3B North Iowa Area CC
Mason Wolf MN Holy Angels 2019 OF Concordia University-St. Paul
Logan Ymker MN Sioux Falls Roosevelt (SD) 2018 RHP Des Moines Area CC
Jordan Zabel MN Plainview-Elgin-Millville 2020 RHP Saint Mary's University of Minnesota