PBR Minnesota Commitments

Name State School Class Pos. Commitment
Braden Aakre MN Pine Island 2017 - Rochester CC & Tech
Rylan Aamold MN Fargo Davies (ND) 2018 RHP Briar Cliff University
Sam Abbas MN Andover 2023 C Bethel University (MN)
Alec Abercrombie MN Mounds View 2015 OF North Dakota State
Zach Abrahamson MN Anoka 2023 - Hamline University
Evan Acheson MN Rocori 2023 - St. Cloud State
Lucas Ackland MN Cretin-Derham Hall 2024 OF Saint Mary's - MN
Logan Adams MN Waubun 2023 - Concordia-Moorhead
Joe Adams MN Minnetonka 2023 OF Pima CC
Nolan Adkisson MN Minneapolis Southwest 2022 RHP Dakota Wesleyan
Jon Affeldt MN Monticello 2020 2B St. John's University (MN
Riley Ahern MN Academy of Holy Angels 2017 RHP St. Cloud State
Shannon Ahern MN Academy of Holy Angels 2016 LHP St. Cloud State
Teagun Ahrens MN Owatonna 2023 - Rochester CC & Tech
Riley Ahrndt MN Sartell 2019 - St. Scholastic
Ryan Akkanen MN Greenway 2018 - Itasca CC
Tanner Albeck MN Maple Grove 2023 3B Minnesota-Duluth
Cole Albers MN Champlin Park 2017 SS Iowa Western CC
Brennan Albert MN Wayzata 2019 OF Sioux Falls
Cory Albertson MN Stillwater 2016 - Wisconsin-Superior
Drew Albrecht MN Legacy Christian Academy 2023 2B Northwestern-St. Paul
Willem Aldrich MN Duluth East 2016 C Iowa Central CC
Logan Aleshire MN St. Cloud Tech 2017 SS St. Cloud Tech & CC
Chase Aleshire MN St. Cloud Tech 2015 SS St. Cloud State
Darion Alexander MN Minnewaska 2021 SS Bismarck State JC
Dylan Alexander MN Minnewaska 2024 C Minnesota-Crookston
Nicholas Allbee MN Prior Lake 2022 RHP Augsburg
Nick Allen MN Duluth East 2019 2B St. Cloud Tech & CC
Nathaniel Allen MN St. Thomas Academy 2018 C Tennessee Tech
Taylor Allen MN Duluth East 2018 - Mesabi Range JC
Ben Alsleben MN Litchfield 2021 C St. John's University (MN
Tucker Alstead MN Owatonna 2018 C St. Cloud State
Angelo Altavilla MN Lakeville North 2015 3B Nebraska
Nick Altermatt MN Wabasso 2018 SS Minnesota State
Alex Altmann MN Rockford 2023 OF Minnesota
Hans Alwin MN West Lutheran 2014 SS William Jewell
Jackson Amann MN Eagan 2019 2B St. John's University (MN
Garrett Amelse MN Blaine 2020 LHP Iowa Lakes CC
Jordan Ammons MN Cretin- Derham Hall 2016 SS Mercer
Lucas Ammons MN Cretin-Derham Hall 2019 SS St. John's University (MN
Jack Amundson MN Roseville 2024 OF Dakota County Technical J
Justin Amundson MN Minnewaska Area 2016 C Concordia-Moorhead
Jordan Amundson MN Eden Prairie 2019 OF St. Thomas (MN)
Sam Amundson MN Two Rivers 2024 LHP Luther College
Kaden Amundson MN St Michael-Albertville 2022 C Nicholls State
Jared Andersen MN Cannon Falls 2017 - Minnesota-Crookston
Spencer Anderson MN Kasson-Mantorville 2024 RHP Wisconsin-Stout
Owen Anderson MN Cook County 2016 OF Bemidji State University
August Anderson MN Henry Sibley 2015 RHP St. Scholastic
Michael Anderson MN St. Clair 2017 C Gustavus Adolphus College
Wes Anderson MN Duluth Area 2014 SS Century JC
Noah Anderson MN Hopkins 2015 1B Augsburg
Bryce Anderson MN Waconia 2023 LHP Gustavus Adolphus College
Zach Anderson MN Northwoods 2018 - Dakota County Technical J
Cooper Anderson MN Blaine 2023 OF Bemidji State University
Blake Anderson MN Fargo North (ND) 2019 RHP North Dakota State
Jack Anderson MN Benilde-St. Margaret's 2024 SS James Madison
Brock Anderson MN Eden Prairie 2022 RHP Concordia-Moorhead
Will Anderson MN St. Michael-Albertville 2019 LHP Minnesota
Ben Anderson MN Prior Lake 2022 RHP Gustavus Adolphus College
Blake Anderson MN Alexandria 2017 - Carleton College
Cole Anderson MN Hopkins 2021 3B Century JC
Eli Anderson MN Fairmont 2022 OF North Iowa Area CC
George Anderson MN Eagan 2023 CF Dakota County Technical J
Garrett Anderson MN West Lutheran 2016 SS Century JC
Colin Anderson MN Andover 2023 RHP Minnesota State
Seth Anderson MN Robbinsdale Cooper 2014 2B St. Scholastic
Joey Anderson MN Burnsville 2020 1B Gustavus Adolphus College
Lucas Anderson MN Eden Prairie 2019 3B Gustavus Adolphus College
Joseph Anderson MN Eagan 2024 OF Gustavus Adolphus College
Brock Anderson MN Alexandria 2018 OF North Dakota State
Zach Anderson MN Monticello 2022 - Crown College
Zach Andreasen MN Burnsville 2019 C Sioux Falls
Andrew Andresen MN Minnetonka 2018 SS Southwest Minnesota State
John Ankerfelt MN Coon Rapids 2022 2B Hibbing CC
Hayden Anthony MN Prior Lake 2024 OF Minnesota-Duluth
Tyler Anttila MN Deer River 2017 - Itasca CC
Evan Appelwick MN IMG Academy 2021 SS Indiana
Thomas Aragon-Menzel MN Holy Family 2020 1B St. Thomas (MN)
Aric Arends MN Harvey Wells County (ND) 2017 1B Dakota Wesleyan
Matt Arens MN Apple Valley 2017 LHP Cal Poly
Nicholas Argento MN Wayzata 2021 RHP North Carolina
Max Arlich MN East Ridge 2024 LHP Texas A&M
Cody Arlt MN Hutchinson 2017 C Minnesota State CC
Otto Arlt MN Maranatha Christian Academy 2023 1B St. John's University (MN
Sean Arnal MN Minnetonka 2019 C Hamline University
Jack Arndt MN Coon Rapids 2020 OF Saint Mary's - MN
Benjamin Arndt MN Providence Academy 2016 SS St. Olaf College
Justin Arnold MN Chaska 2015 OF Minnesota State
Wylee Arro MN Hermantown 2023 - Wisconsin-Superior
Jesus Arteaga MN Minnetonka 2016 RHP Century JC
Jake Ashworth MN Forest Lake 2015 1B Bethel University (MN)
Blake Ask MN Wayzata 2019 RHP Northern State
Quinton Ask MN Wayzata 2022 LHP Northern State
Owen Atherton MN Mankato East 2020 OF Northwestern-St. Paul
Jeff Athey MN Eden Prairie 2016 1B Nebraska
Lucas Athey MN Mora 2020 C Minnesota-Morris
Andrew Athmann MN HOLY FAMILY CATHOLIC HIGH SCHOOL 2024 C Wisconsin-River Falls
Jayger Atkinson MN Duluth East 2023 OF Itasca CC
Joey Atkinson MN St. Cloud Apollo 2017 RHP Century JC
Page 1 of 34