2019 Team Crush Scout Day

Name State School Class Pos Commitment
John Michael Arminio NY Iona Prep 2020 1B
Alec Bastone NY Fordham Prep 2021 RHP
Jake Bernardi NY Fordham Prep 2020 1B
Edwin Betances NY Iona Prep 2024 SS
Jonthomas Bierman NY Mamaroneck 2020 SS
Patrick Bowe NY Fordham Prep 2022 C
George Calderon Jr. MD West Nottingham Academy 2020 2B
Jack Callahan NY New Rochelle 2021 RHP
Joseph Capano NY Fordham Prep 2022 RHP Trinity College (CT)
Jorge Caraballo NY Stepinac 2021 OF
Patrick Carroll NY Iona Prep 2023 2B
Antonio Castillo NY Archbishop Stepinac 2021 RHP
Tommy Chesnut NY Scarsdale 2023 RHP
Frankie Cipriano NY Pelham 2022 3B
Paul Constantino NY Eastchester 2021 3B
Anthony Coppola NY Harrison 2020 OF
Peter Coquillette NY Bronxville 2022 RHP
Vincent Corso NY Harrison 2020 RHP Richmond
Andrew Costa NY Archbishop Stepinac 2022 OF
Cameron Cruz NY Salesian 2021 OF
Dominic D'Onofrio NY The Harvey School 2022 LHP Colby-Sawyer College
Anthony DeFabbia NY Iona Prep 2020 OF Stetson
Peter DeFabbia NY Lehman 2022 SS
Alexander Del Brocco NY Eastchester 2021 OF
Andre Delango NY Stepinac 2023 2B
Spencer Dessart CT Suffield Academy 2022 RHP
Nicholas DiMarzo NY Eastchester 2024 1B
Trevor Dutra NY Iona Prep 2021 1B St. John's
Anthony Engongoro NY Iona Prep 2023 3B
Alex Esteverena NY Pelham Memorial 2023 LHP
Andrew Fadda NY Iona Prep 2022 3B
Anthony Falciglia NY Archbishop Stepinac 2021 1B CC Baltimore County-Essex
Joseph Fama NY Iona Prep 2022 OF
Peter Fama NY Iona Prep 2020 SS
Peter Fasciglione NY Iona Prep 2022 SS Notre Dame
Jason Fernandez NY N/A 2024 C
Vito Gallello NY Iona Prep 2022 3B Gettysburg College
Jason Garcia NY Iona Prep 2020 RHP
Jaihden Garrett NY All Hallows 2020 RHP
Parker Gibbons NY Harrison 2021 OF Kenyon College
Thomas Gleason NY Iona Prep 2022 RHP
Kyle Gordon CT Norwalk 2020 OF Central Connecticut State
Luke Green NY Pelham Memorial 2023 C
Jack Griffiths NY Rye 2021 OF
Garrett Hah NY Horace Mann 2021 OF
Matt Halas NY Archbishop Stepinac 2020 SS
Joseph Healy NY Regis 2021 2B
Ted Heraty NY Bronxville 2023 RHP
Sean Holley NY Pelham Memorial 2020 LHP
Chris Hudson NY Port Chester 2020 LHP
Ryan Hunter NY Eastchester 2021 SS
J.Zachary Indellicate NY Iona Prep 2020 RHP
Danneuris Infante CT The Gunnery 2021 2B Cloud County CC
Ethan Jaquette NY Bronxville 2023 SS
Owen Jaquette NY Bronxville 2020 RHP Drew University
Kenneth Jorge NY Iona Prep 2022 OF
Matthew Kahn NY Archbishop Stepinac 2020 RHP Siena
Jimmy Keenan NY Iona Prep 2022 C St. John's
Braden Kunda NY Eastchester 2020 SS
Justin Lee NY Tuckahoe 2020 SS
Zachary Levinson NY Iona Prep 2022 RHP
Jacob Liberati NY Tuckahoe 2024 C
Greg Lucien NY Harrison 2020 2B
Joey Mancuso NY Eastchester 2021 C
Jack Marino NY Fordham Prep 2021 2B
Jack Mathews CT Brunswick 2020 SS Trinity College (CT)
Fabrizio Mattia NY New Rochelle 2022 SS
Jack McBride NY Fordham Prep 2021 3B
Mark McNenney NY Pelham Memorial 2020 1B
Javier Mendez NY Pelham 2021 OF
Michael Meyers NY Tuckahoe 2022 RHP Shenandoah University
Anthony Mezzaucella NY New Rochelle 2023 OF
Nick Mirando NY Mamaroneck 2022 RHP Manhattanville College
Robert Mirrione NY Iona Prep 2020 SS Scranton
Frank Mondrone NY Iona Prep 2021 RHP
Matthew Mondrone NY Tuckahoe 2020 LHP
Raymond Murphy NY Archbishop Stepinac 2021 C
Luke Nascimento NY Iona Prep 2023 C Bucknell
Ryan Nascimento NY Iona Prep 2020 C
Peter Ortiz NY Regis 2021 C
Ryan Osso NY Eastchester 2021 RHP
Jaime C. Padilla NY Archbishop Stepinac 2022 C Shenandoah University
TJ Palma NY Iona Prep 2020 SS
Ian Panker NY Iona Prep 2022 C
Alvin Paulino NY St. Raymond HS for Boys 2021 C
Dominic Pesca NY Cardinal Spellman 2020 RHP
Justin Pesco NY Iona Prep 2021 RHP
Timothy Pettus NY Pelham 2022 1B
Tyler Pfeiffer NY Eastchester 2022 OF
Thomas Plunkett NY Mamaroneck 2020 RHP Scranton
Anthony Pressimone NY Stepinac 2020 C
Thomas Provenzano NY New Rochelle 2021 SS Gettysburg College
Ralphie Pulitano NY Archbishop Stepinac 2022 3B
Frank Raneri NY Fordham Prep 2021 OF
Nicholas Raneri NY Bronxville 2024 2B
Jonathan Reich NY Mamaroneck 2020 2B
Michael Rideout NY Tuckahoe 2024 2B
Aiden Riebe NY New Rochelle 2021 3B
Tyler Rosenberg NY Horace Greeley 2020 LHP
John Russell NY Eastchester 2022 C Hartford
Ramon Salazar NY Ramon Salazar 2020 3B
Anthony Saputo NY Stepinac 2020 2B
Merritt Scott NY Iona Prep 2021 OF
Thomas Shelton NY Pelham Memorial 2022 3B
Matthew Soto NY Archbishop Stepinac 2020 1B
Aidan Sullivan CT Canterbury 2022 OF Swarthmore College
Michael Sullivan NY Harrison 2021 3B
Mark Surhoff NY Rye 2020 C
Charlie Tanico NY Harrison 2020 C
Michael Taylor NY Eastchester 2020 LHP SUNY-Cortland
Jaden Torrado NY Iona Preparatory 2020 OF
Charlie Vail NY Bronxville 2021 RHP
Charles Vega NY Iona Prep 2021 RHP
Devin Walpole NY Fordham Prep 2020 OF