Scout Day: Fieldhouse Pirates 9.9.18

Name State School Class Pos Commitment
Charlie Adams ON Westmount 2022 SS Marshalltown CC
Ismail Ali ON St. Thomas Aquinas 2019 RHP
Colin Andrews-O'Connor ON Appleby College 2022 1B
Colby Ariss ON Our Lady of Lourdes Catholic 2023 SS Virginia Commonwealth
Evan Arnold ON Blessed Trinity 2024 SS
Mitchell Arnold ON Iroquois Ridge 2022 C
Geric Aro-Zante ON St. Martin's 2022 2B
Francesco Barbieri ON St. Francis Xavier 2019 OF North Iowa Area CC
Nolan Browne ON Grimsby Secondary School 2023 RHP
Jackson Caisse ON St Thomas More 2021 3B
Connor Campbell ON Garth Webb 2021 RHP Pratt CC
Quentin Campbell ON Garth Webb 2023 2B
Jager Canjar ON Milton District 2020 3B
Chase Christian ON Garth Webb 2023 1B
Lucas Cipolla ON Abbey Park 2021 OF
Tyler Coakley ON Dr. Frank J Hayden 2021 RHP Clarendon JC
Owen Darling ON St. Ignatius of Loyola 2020 LHP
Liam Dee ON Nelson 2022 OF
Cole Devine ON Aldershot 2023 RHP
Mason Dobie ON Georgian Bay Community 2021 SS Dayton
Owen Ellis ON TA Blakelock 2021 OF University of Guelph (ON)
Ryan Facchini ON Dr Frank J Hayden 2021 2B
Nathan Farquharson ON Notre Dame 2021 OF
Noah Gagol ON Applewood Heights 2023 OF
Mateo Giannidis ON St Ignasius of Loyola 2021 LHP
Andrew Glazebrook ON Bishop Reding 2020 3B
Simon Grinberg ON St. Mary's 2020 C Crowder JC
Evan Groh ON Notre Dame 2023 OF
Steven Hospital ON Holy Trinity 2019 RHP Niagara
Hunter Houston ON Dr. Frank Hayden 2021 OF Southwestern CC
Justin Jang ON Abbey Park 2021 C Western Illinois
Riley Johnson ON Garth Webb 2021 RHP
William Kernachan ON Cardinal Leger 2020 C
Ryan Khalilieh ON Dr Frank J Hayden 2022 RHP Iowa Lakes CC
Michael Kovacs ON Kings Christian Colleigate 2021 1B
Graeme Leiper ON Oakville Trafalgar 2022 2B
Charlie Lisac ON Notre Dame Catholic 2019 RHP British Columbia
Logan Markowiak ON Orangeville District 2021 LHP
Dylan Martin ON St. Benedicts 2021 RHP
Riley McKinnon ON Assumption 2021 RHP
Stefan Mielzynski ON Waterdown District 2019 1B Otero JC
Alex Mitton ON Bishop Tonnos Catholic 2020 LHP Florence-Darlington JC
Kristopher Nichols ON Bishop Ryan 2019 3B Indian Hills CC
Michael O'Neill ON Saltfleet District 2022 C
Nathaniel Ochoa ON Notre Dame Catholic 2022 SS Alabama
Joel Palmer ON Waterdown District 2021 RHP
Joshua Palmer ON Waterdown District 2020 RHP
Luis Pimentel Guerrero ON Corpus Christi 2022 SS Xavier
Robbie Price ON Woodland Christian 2022 C
Nolan Pridmore ON Etobicoke Collegiate Institute 2022 3B Medaille College
Bill Reaume ON Nelson 2021 3B
Alejandro Reyes ON Heartlake Secondary School 2020 SS
Colton Ritchie ON South Collegiate Institute 2019 1B Marshalltown CC
Myles Robinson ON St Thomas More 2022 RHP
Spencer Robson ON Lorne Park 2021 RHP
Ilias Sahebzada ON Streetsville 2022 C Chesapeake JC
Benjamin Salazar ON Bluevale collegiate 2021 C Frontier Community College
Sebastian Salazar IN Sheridan High School 2023 RHP Jefferson JC
Anthony Silvera Jr ON Chaminade 2020 1B Northeast CC
Colin Smith ON Sir Fredrick Banting 2022 SS Bryant & Stratton VA Beach
Trevor Smith ON Garth Webb 2020 LHP
Cole Tucker ON St. Andre Bessette Catholic 2020 SS
Eric Van Rassel ON Lorne Park 2019 1B Niagara County CC
Cole Watson ON St. Thomas Aquinas 2020 C St. Peters
Jake Watson ON St Thomas Aquinas 2023 SS
Brayden Wilson ON Dr. Frank Hayden 2020 RHP Brock University (ON)
Jin Yoo ON Bishop Allen Academy 2021 1B
Eli Zweig ON Oakville Trafalgar high school 2023 SS
Hayden Zweig ON Oakville Trafalger 2020 RHP