Prep Baseball Report

Fall Battle

Name State School Class Pos Commitment
Grant Abercombie GA Brookwood 2030 3B
Van Adams GA Creekview 2029 CF
Luke Akers GA Southwest Georgia Academy 2028 RHP
Caleb Allen GA Ola 2028 SS
Warner Allen TN Briarcrest 2028 C
Chase Alonso GA Rabun County 2028 SS
Jake Anderson TN Kings Academy 2028 1B
Henry Ankerson AL Chambers Academy 2029 C
Charles Avery GA Woodland 2028 3B
Andy Axe GA TBD 2029 CF
Walker Bailey FL WEWAHITCHKA 2028 2B
Peyton Bain NC murphy 2028 C
Jace Baldwin GA Haralson county 2028 UTILITY
Anderson Banks TN East Hamilton 2029 SS
Bently Banks TN East Hamilton 2028 SS
Westin Barfield GA Adairsville 2027 SS
Hays Barnard GA Tiftarea Academy 2030 2B
Kellan Barrios GA Irwin County 2029 C
Brooks Bateman TN Middle TN Christian 2029 OF
Brayden Beach AL Smith Station 2028 RHP
Chancellor Beene GA N/A 2028 1B
Maximillien Bell AL Buckhorn 2028 SS
Tobias Bell GA N/A 2028 3B
Jayden Bibby GA Cherokee 2028 1B
Wesley Blair GA Ringgold 2027 RHP
Eli Blevins TN Chattanooga Christian School 2028 3B
Zane Bohlken TN East Hamilton 2029 2B
Jayden Boleyn TN N/A 2029 C
Cullen Boney GA Tift 2030 UTILITY
Ryder Booth GA CHS 2033 OF
Owen Boucher GA Campbell 2029 2B
Carson Boyd GA Evans 2028 OF
Lance Boyer GA North Oconee 2028 SS
FINN BOYLES SC May River High 2028 OF
Wit Brantley GA Augusta Christian 2031 OF
Cameron Brewer AL Smiths Station 2027 LHP
Jaxon britt AL Hope Christian 2028 RHP
Braxton Brown GA Chattahoochee Hills 2027 3B
Carter Brown SC Barnwell 2030 UTILITY
Davis Brown GA North Cobb Christian 2027 RHP
Jaxston Brown GA The Bedford school 2027 CF
Sloan Browning AL Home school 2030 LHP
Jason Bullard GA Harlem 2028 3B
STONE BURD SC HHCA 2029 C
Ben Bursi TN East Hamilton 2028 1B
James Butler GA Pope 2028 2B
Kendorian Byrd AL Radney 2029 SS
Layton Caldwell AL Chambers Academy 2029 LHP
Vinny Cammarota GA Level Creek 2030 SS
Davis Campbell GA MOUNT VERNON PRESBYTERIAN 2032 CF
Nick Carpenter SC N/A 2029 3B
Ryan Carpenter TX Seven Lakes 2026 2B
Mason Carr AL Trinity Presbyterian 2029 C
Jackson Carroll GA Alexander 2028 1B
Clark Carter GA Brantley County 2028 C
Kayden Carter GA None 2028 C
Jack Cartwright TN Brentwood Academy 2028 3B
Jesus Castellano AL East Samford 2029 SS
Rylen Centers TN Bradley Central 2029 1B
Alex Chappell GA Lovett 2031 1B
Jt Cheatham GA Lafayette 2028 C
RJ Clark FL Christian Academy 2029 SS
Cannon Clements GA Colquitt county 2030 OF
Jeremy Collett Jr GA Sequoyah 2030 2B
Eli Collins AL Chelsea 2029 SS
Garner Collum GA N/A 2030 LHP
Brody Conner GA South Paulding 2027 SS
Jett Conner GA North Cobb Christian 2028 3B
Landon Cothern GA jackson county 2028 OF
Braxton Cox AL Lee Scott Academy 2027 OF
Jack Crane AL Pike Road 2027 MIF
Brayden Cranford GA Dawson County 2028 LF
Tj Crutcher TN CHATTANOOGA CHRISTIAN 2028 LF
Zac Cuneio GA Loganville 2027 3B
Dominik Dandar GA Homeschool 2030 C
Brock Danford AL Opelika 2029 LHP
Braydin Davis TN Alcoa 2028 OF
Josiah Davis GA Cherokee 2028 OF
Machi Davis GA Home School 2028 SS
Beau Day GA Lakeview Academy 2028 2B
Anthony De La Rosa GA N/a 2028 RHP
Preston Deal GA Bainbridge 2027 RHP
Zane Deason GA Jefferson 2028 OF
Cole Deems GA CITIZENS CHRISTIAN ACADEMY 2029 SS
Colton Deitch TN Silverdale Baptist Academy 2028 3B
Jackson Deitch TN Silverdale Baptist Academy 2028 LHP
Weston Densmore GA Westside 2029 C
Dominick Dials OH Lakota West 2028 3B
Connor Dillard GA Campbell 2031 MIF
Lawson Dillard AL Drake 2029 2B
River Downs TN SILVERDALE BAPTIST ACADEMY 2028 2B
Colton Duke GA Greenbrier 2029 2B
Camden Dukes GA Jefferson County 2028 C
Rush Dunlap AL Lee Scott Academy 2027 OF
Cooper Dunn AL East Samford 2028 3B
Edwin DuPriest GA The Westminster School 2029 1B
DJ Easom GA Tift county 2027 RHP
Landon Echelberry OH Findlay 2028 3B
Bob Edmonds TN SILVERDALE BAPTIST 2028 1B
Mathias Eggleston TN Merrol Hyde 2028 UTILITY
ELI ELAM SC May River High 2028 1B
Tucker Elliott MS Myrtle Attendance Central 2029 LHP
Colton England TN Homeschool 2028 3B
Owen England AL LEE-SCOTT ACADEMY 2028 2B
Patrick Ernest AL Tallassee 2026 1B
Hugo Esperon GA N/A 2029 1B
Briggs Estes AL Chambers Academy 2029 SS
Thomas Evans GA The Walker School 2029 C
Lee Evans III GA Cherokee 2030 CF
Ty Fairley TN SILVERDALE BAPTISt 2028 OF
Layton Faulkner SC South Aiken High 2029 RF
Miguel Fernandez TN Carter Middle School 2028 UTILITY
Cameron Feyen AL Chambers Academy 2030 3B
Quinn Fiasconaro LA N/A 2028 C
Alex Fiore NJ Christian Brothers Academy 2027 CF
COLE FLETCHER GA Lowndes 2029 MIF
Caleb Flowers GA Creekland 2029 CF
Hutson Folk SC BHS 2031 UTILITY
Duncan Forbes TN Page 2028 3B
Trenton Forti GA Greenbrier 2029 3B
Charles Fowler SC Northside Christian 2029 LHP
Chase Foxworth AL Smiths Station 2029 OF
Jake Frachiseur GA Social Circle 2027 2B
Caden Frank TN Maryville 2028 OF
Al Frankel GA North Paulding 2028 3B
Sam French NJ 2028 RHP
Auston Fugate TN McMinn County High School 2027 3B
Jaxen Fugate TN McMinn County High School 2027 SS
Ethan Gallo GA Loganville Christian Academy 2028 C
TJ Gallo GA Burnt Hickory 2031 LF
Messiah Gamble GA Wesley International Academy 2028 CF
Ezra Gandy GA N/A 2028 MIF
Gianni Gandy GA NA 2028 MIF
Cason Gantt GA Sequoyah 2027 1B
Griffin Gaston AL Lee-Scott Academy 2027 SS
Wills Gates TN McCallie 2028 1B
Hudson Gerry GA North Gwinnett 2030 3B
Adam Gibby AL Wrights Mill 2029 LHP
Noah Gibson SC Homeschool 2028 C
Sawyer Gillis GA Artios Academies of Sugar Hill 2030 1B
Bryce Glass GA Elite Scholars Academy 2028 MIF
Logan Godsey GA Whitefield Academy 2030 1B
Brian Grant GA Woodward Academy 2028 2B
Braydon Grice FL North Florida Christian 2029 3B
Cohen Griffin GA Tiftarea Academy 2028 LHP
Drew Grimes GA Tiftarea Academy 2030 C
Easton Gudinas GA North Paulding 2032 3B
Ivan Gutierrez GA Cook 2030 2B
Cayden Hall GA CITIZENS CHRISTIAN 2029 2B
Connor Hancock GA Etowah 2028 RHP
Cohen Hand AL Chambers academy 2030 2B
Jacob Harris AL Smiths Station 2029 SS
Valen Hart TN West Wilson 2028 RF
Colin Haskins TN Westview 2029 C
Braxton Havener GA North Oconee 2028
Wes Hayes GA North Oconee 2028 UTILITY
Matthew Hays GA Dacula 2027 3B
Franklin Helsel GA Ringgold 2027 2B
Breck Hemphill PA Pine Richland 2028 OF
Tison Hendley GA Tiftarea Academy 2029 RHP
Ty Hendricks AL Chambers Academy 2028 1B
Tanner Herbek TN Rossview 2028 SS
Jeremy Hibbs GA North Whitfield 2029 SS
Owen Hinote TN Rockvale 2028 2B
Brandon Hinsley TN N/A 2029 RHP
Carson Holcey-Billingsley AL N/A 2028 SS
Jaren Holden OH Ontario 2027 RHP
Liam Holden OH Ontario 2029 LHP
Javari Holley AL Auburn 2029 UTILITY
Noah Hopkinson AL Homeschool 2028 UTILITY
Ryan Houston GA N/A 2027 OF
Lucas Howard GA Ware County 2028 UTILITY
Macade Huff GA Rabun County 2028 1B
Landen Huggins GA Southeast Bulloch 2028 3B
Preston Huguley AL Lee Scott Academy 2027 SS
Leo Hull TN Lakeway Christian 2028 OF
Crockett Hyatt GA Campbell 2029 RF
Kobe Ivester GA Pike County 2028 SS
Jacob Jackson TN Munford 2028 C
Wesley Jackson GA Greenbrier 2029 SS
Tucker James GA Woodland 2029 2B
Rylan Jenkins GA N/a 2028 OF
Zeke Johns TN East Hamilton 2028 LHP
Cole Johnson GA Peachtree Ridge 2028 LHP
Jack Johnson AL Benjamin Russell 2029 RHP
CAMDEN JONES GA Cartersville 2030 3B
Chris Jones TN Chattanooga The Arts And Science Lower 2028 SS
Hayden Jones AL Central 2027 OF
Mason Jones AL Spain Park 2029
Tyler Jones TN TIPTON-ROSEMARK ACADEMY 2029 3B
Brady Jordan GA N/A 2029 OF
Joey Jurenek GA Unknown 2031 C
Ansley Kehren GA N/A 2028 C
Ashton Keith AL OHS 2029 3B
Hudson Kemp GA Cherokee Bluff 2029
Andrew Ketcham TN BAYLOR SCHOOL 2028 C
Owen Key AL Pike Road 2029 C
Kaleb Kilgore TN Ooltewah 2028 2B
Jayden Kim GA North Gwinnett 2029 RHP
Jaden Krieger GA Peachtree Ridge 2030 2B
Caden Kring TN Friendship Christian School 2029 OF
Mayson Lang TN Holston 2027 2B
Mayson Lang TN Carter High School 2027 SS
KYLE LARSON SC Hilton Head Island High 2029 CF
Will Ledgerwood TN Franklin 2027 2B
Javen Lee GA McDonough 2027 MIF
Jaydin Lee GA Cherokee 2029 UTILITY
Austin Lenerville TN Franklin 2027 C
Lucas Linden AL East Samford 2029 OF
Evan Litschke GA Allatoona 2028 LHP
Brett Little MS Hernando 2028 1B
Bryson Little GA Jasper 2030 2B
Bentley Long GA Sequoyah 2029 SS
Mason Long AL East Smith's Station 2028 1B
Braxton Lovett GA Stratford Academy 2028 SS
Carter Lowe AL Auburn 2029 LHP
Jackson Lowstuter MS Oxford 2029 1B
HUDSON LUCAS GA Darlington School 2031 MIF
Pierson Lummus GA Paulding County 2028 2B
Brody Lutz GA West Forsyth High School 2028 C
Nathan Malone AL Smiths Station 2028 CF
Joe Markwalter GA N/A 2028 C
Sean Martell GA Walnut Grove 2027 OF
Cam Martin OH Jonathan alder 2029 SS
Edward Martinez AL Smiths Station Junior 2028 1B
Cole Matheny AL J.U. Blacksher 2027 1B
Hayden Mathes MS Central Hinds Academy 2028 OF
Emery Matthews SC Strom Thurmond Career and Technology Center 2031 2B
Lorenzo Matura TN Nolensville 2028 RHP
Cooper McCoy MS Sumrall 2027 SS
Flint McCullough GA Terrell Academy 2029
CONLEY MCDANIEL GA Coffee 2029 UTILITY
Wyatt McDougal TN Eagleville 2028 1B
Jeremiah McGeachy GA Stockbridge 2027 SS
Carter McMahan GA N/A 2026 SS
Brennen McMullen GA Mill Creek 2029 1B
Gage McMurphy MS Desoto Central 2029 3B
Jax McPeek OH Highland 2028 C
Bryson McRunnels GA Westlake 2028 MIF
Joseph Mendez GA Parkview 2027 SS
KAI MERRIWEATHER GA North Cobb 2031 MIF
Grayson Michael GA Undecided 2031 LF
Brody Miller SC Chapin 2031 CF
Draylen Milline GA Buford 2027 SS
Justin Mills GA Jackson County High School 2027 RHP
Brody Mitchell TN Sweetwater 2029 RF
Scott Moore GA Collins Hill 2030 OF
Jayden Moses GA Woodward Academy 2027 CF
Jayden Moss GA Gatewood 2028 1B
Michael Murphy NJ Christian Brothers Academy 2028
Luke Murr AL Handley 2027 3B
Caleb Myers GA Haralson County 2028 SS
Ryne Myers TN Lenoir city 2028 C
Eric Nabors GA N/A 2027 C
Max Neal TN Rockvale 2028 MIF
Parks Neese GA N/A 2032 C
Calvin Nelms AL Lee Scott Academy 2027 LHP
CHARLIE NELSON SC HHCA 2029 OF
Mac Newton GA Lambert 2028 3B
Joseph Nystrom GA Denmark 2028 SS
Tucker O'Bryan GA COMMUNITY CHRISTIAN 2030 C
Chris O'Donell CT Saxe 2028 SS
Jacob O'Neil SC Ridge View 2028 C
Aiden Oates GA Homeschool 2028 3B
Joey Odak GA North Paulding High School 2029 OF
Brewer Olenick GA Campbell 2031 3B
Reid Olivier TN Siegel 2029 1B
Reed Osborne NC Lincoln Charter School 2028 OF
Landon Oswald TN Munford 2029 CF
Andrew Owen AL Lee Scott 2030 C
Malachi Owens GA Marist 2028 C
Jordan Palacious GA Na 2027 CF
Brock Parkerson TN BATTLE GROUND ACADEMY 2028 1B
George Patterson AL Chambers Academy 2029 RF
Reynolds Pease GA brookstone 2029 C
Logan Peralta GA Dacula 2027 C
Brayden Phillips AL Benjamin Russell 2029 SS
CLAY PHILLIPS GA CITZENS CHRISTIAN 2029 1B
Eli Pickard TN N/A 2028 C
Cooper Plouffe GA North Gwinnett 2027 RHP
KOLSTON PRIVETT GA Cartersville 2032 C
Logan Proctor SC Barnwell 2030 SS
Harper Quang AL Thompson 2029 3B
Luke Raburn GA Lassiter 2027 SS
Kash Rady GA Alexander 2028 RHP
Luke Rains TN Grace Christian 2025 LHP
Gregory Rauch AL Montgomery Catholic 2028 SS
Hudson Ray GA North Forsyth 2028 OF
Zane Ray TN Briarcrest 2028 3B
WESTON RAYBURN GA Christian Heritage 2030 1B
Chase Redmond GA Campbell 2031 1B
Paxton Reed GA Heritage 2027 3B
Prince Reid GA Sandy Creek 2027 C
Stone Reynolds GA Brookstone 2030 1B
Jude Rhodes GA Crisp county 2030 3B
MARSHALL RHOTEN SC Bridges Preparatory School 2028 RHP
Brodie Robbins GA N/A 2028 1B
BRYCE ROBERTS GA CES 2030 SS
Cole Roberts GA Walnut Grove 2028 3B
Cole Roberts KS Mill creek 2029 OF
Evan Roberts GA Tift County 2029 OF
Nash Roberts GA CMS 2029 2B
Brayden Robinson TOURNAMENTS 2028
Jishaun Robinson GA N/A 2028 C
Tristen Robinson GA Evans 2029 1B
Leo Rodrigues SC Strom Thurmond 2030 SS
Brayden Ross OH TBD 2028 UTILITY
Lance Rosser GA Etowah 2027 OF
Nico Rounds GA Westbrook 2031 RHP
Jesse Sailors TN East Hamilton 2028 RHP
Sam Saladino GA East Paulding 2028 RHP
Joaquin Salas GA TBD 2028 C
Duke Sanders GA Sequoyah 2027 OF
Heath Sanders AL Benjamin Russell 2028 C
Tripp Sapp GA Loganville 2028 SS
Brady Schafer TN Gladeville 2028 3B
Ellis Schaumburg TN Maryville High School 2028 RHP
Barret Schell GA Praise Academy 2031 RHP
Ethan Schenkel FL A. CRAWFORD MOSLEY 2028 C
Dylan Schmidt GA Northview 2028 SS
Maddox Schreiber GA East Forsyth 2028 LHP
Brayden Scott GA Lakeside 2029 2B
Burke Seagraves GA North Oconee 2028 1B
Jack Shapiro GA N/a 2029 SS
Josh Shaw AL Auburn 2029 CF
Hayden Shepherd GA Buford 2028 SS
Eli Shipley GA Sonoraville 2030 1B
Levi Shipp TN Home School 2028 SS
Daniel Shoemate TN Signal mountain 2028 RHP
Kole Simmons GA N/A 2030 OF
Nate Simmons TN The Webb School 2028 1B
Carter Skeeters GA Campbell 2029 C
Hudson Skeeters GA Campbell 2029 3B
Zach Smallwood GA Social Circle 2027 SS
Waters Smelcer AL PIKE LIBERAL ARTS SCHOOL 2029 CF
Thomas Smith GA N/A 2029 C
Harrison Snow AL Auburn 2027 C
Zachary Spitalnick GA THE WALKER SCHOOL 2031 LF
Branton Spraggins AL Reeltown 2027 3B
Cash Standridge AR Northside 2027 3B
Dj Stanford GA Swainsboro 2026 RHP
Asher Stephens GA Lakeview 2027 SS
Britt Stewart TN Green Hill 2027 RHP
Chase Stewart TN SMMHS 2028 OF
Brayden Stultz TN N/A 2028 C
Ashton Suess GA Ware County 2029 SS
Beckett Sullivan GA Walnut Grove 2030 UTILITY
Eli Swaja GA TBD 2031 UTILITY
Brennan Swanson IA Ames 2027 OF
HAYES SWEAT GA Ware County 2029 3B
Caiden Tarpley GA Praise Christian 2027 SS
Jamario Taylor AL Dadeville 2028 SS
Wyatt Temple GA South Paulding 2028 C
Brady Thomas TN St. George's Independent 2028 C
Chance Thomas GA Buford 2028 MIF
Dillon Thomas GA Paideia 2028 C
Benjamin Thompson TN Chattanooga School for the Liberal Arts 2027 C
Jimmy Timothy GA Coffee 2028 MIF
Rhett Tomey MS Lewisburg 2028 C
TJ Tonic GA Newton 2028 LHP
Griffin Treadwell GA Hebron Christian Academy 2028 RHP
Brody Tucker GA Greenbrier 2029 CF
Taylor Tucker TN Homeschool (TN) 2028
Turner Underwood AL Lee Scott 2028 RHP
Parker Vanzant AL Fayetteville 2030 SS
Jake Varkoly GA Campbell 2030 3B
Cash Varnell TN SILVERDALE BAPTIST ACADEMY 2028 MIF
NOAH VAUGHN GA Shasta Charter Academy 2028 3B
Bennett Vick GA Seckinger 2027 1B
Cooper Vickers AL Alexander City 2028 SS
Ryals Walker AL Sylacauga 2030 SS
Sinsaire Walker GA N/a 2028 RHP
Brian Ward GA Union Grove 2028 1B
Colt Ward OH Defiance 2028 C
Kaileb Watts GA Duluth 2028 1B
Chayse Weaver GA Drew Charter School 2027 OF
Andrew Weber GA Campbell 2031 OF
Korbin Wendling GA Cherokee 2029 3B
Cooper West AL Monroe Academy 2027 3B
Cooper White TN THE KING'S ACADEMY 2028 OF
Jaxson White GA Anne Bell Clark 2030 SS
Brady Whitworth GA N/A 2028 C
Cj Williams TN sba 2028 OF
Collin Williams GA N/a 2030 UTILITY
Conner Williams GA Villa Rica 2028 RHP
Tyson Williams GA Ralph Bunche 2028 3B
Jacob Williford GA Glascock County Consolidated 2030 UTILITY
Ethan Wilson GA None 2027 1B
Luke Windom GA Columbia 2029 OF
Grant Winters GA N/a 2031 SS
Jackson Winters GA Eastside Christian 2029 SS
Coleson Wood GA Central 2028 CF
Evan Wood GA N/A 2029 3B
Avin Worley GA Cook County 2029 UTILITY
Isaac Wrieden GA Saint Andew's 2028 RHP
Mark Wyatt TN Signal Mountain 2028 C
Crider Yarbrough KY Paducah Tilghman 2029 SS
Jackson Zaring GA Campbell 2027 C