Prep Baseball Report

Lumber Yard Slugfest

Name State School Class Pos Commitment
Carter Abbate NY Victor 2027 OF
Kamden Achtyl NY Geneseo 2032 OF
Kolden Achtyl NY Geneseo 2030 C
CJ Adams NY Ballston Spa 2026 CF
Brayden Akley NY Shaker 2026 3B
Jake Albano NY New Hartford 2028 OF
Cal Albright NY Cortland 2027 OF
Dan Allen NY Westhill 2030 OF
John Amico NY Wolcott 2030 1B
Dominic Anzalone NY McQuaid Jesuit 2026 OF
Myles Avery NY Split Rock 2031 SS
Grayson Aylward NY Syracuse 2030 UTILITY
Jacob Bailey NY Solvay 2030 C
Chase Barno PA East Stroudsburg South 2028 RHP
Jack Barons NY Victor 2027 3B
Jake Bartnikowski PA Old Forge 2028 MIF
Gianni Bartorillo PA Pittston Area 2027 2B
Hadrian Batista NY Medina 2027 RHP
Roman Bednarek PA Northwest Area 2028 SS
Lyncoln Bennett NY Horseheads 2028 C
Jack Berry NY Canandaidua 2027 3B
George Binikos PA Stroudsburg 2027 1B
Max Birmingham NY East Syracuse Minoa 2031 SS
Jackson Bolt NY Bay Trail 2028 OF
Carter Bondi NY Grand Island 2027 3B
Brian Borja NY Chestnut Hill 2031 LHP
Troy Borkowski NY East Syracuse Minoa 2027 RHP
Jacob Bowden NY CBA-Albany 2027 RHP
Joseph Bradley PA Pittston Area 2027 LHP
Matthew Brennan PA Delaware Valley 2027 C
Ryan Brissette NY Shaker 2027 RHP
Jaionni Broadnax NY Quest 2030 RHP
TEDDY BROSIUS NY Vestal 2027 C
Jacob Buchanan NY Victor 2028 OF
Chase Buckley NY Maine Endwell 2027 LHP
Brandon Burch NY Bishop Ludden 2028 2B
Beau Burns NY Shenendahowa 2029 OF
Jackson Burns NY west genesee 2030 1B
Liam Burt NY Grand Island 2027 1B
Tyler Burt NY Whitesboro 2028 LF
Anthony Butera NY McQuaid Jesuit 2027 OF
David Butler NY Chestnut Hill 2029 RHP
Patrick Butters NY Setauket 2029 C
Gavin Caccamise NY Victor 2030 RHP
Noah Cady NY Horseheads 2028 1B
Tucker Caracci NY Cicero Elementary 2031 2B
Joseph Carrozza NY Lasalle Institute 2029 C
Will Carruth NY Westhill 2030 1B
Michael Casale NY McQuaid Jesuit 2027 OF
Aidan Caselli NY N/A 2027 MIF
Charles Cassidy NY Westhill 2030 CF
Jake Castiglia NY Grand Island 2027 RHP
Vincent Cavaliere NY East Syracuse Minoa 2028 3B
Caleb Celso NY Wayne Central 2026 RHP
Jake Cenname NY Vernon Verona Sherrill 2026 SS
Douglas Chamberlain NY Ballston Spa 2026 3B
Henry Chapin NY Waterford Halfmoon 2029 1B
Garrett Charles NY Canisteo-Greenwood 2026 2B
Zachary Charneski PA Wyoming Valley West 2028 C
Joe Chesna NY Maine Endwell 2028 SS
Ryker Christensen NY n/a 2027 1B
Ben Clark NY McQuaid Jesuit 2027 C
Jacob Clark NY Gillette Road 2030 2B
Tarod-Rigo Clarke NY Huntington 2030 SS
Matthew Clyman NY Walter Panas 2026 SS
Jackson Cody NY Victor 2030 OF
Aiden Collins NY Westhill 2027 SS
Lucas Colon NY Victor 2030 CF
Jayce Conrad NY Lewiston Porter 2029 2B
Patrick Conroy NY Shaker 2027 1B
Sam Corduana NY Homeschool 2031 1B
Cooper Cottell PA Abington Heights 2028 C
Nate Creaser NY Camillus 2027 C
Colin Crinnin NY West Genesee 2026 RHP
Mateo Cruz PA Wilkes-Barre Area 2028 OF
Ben Cucci NY Vestal 2028 C
Craig D'Avella NY Hoosic Valley 2027 1B
Peyton Dattorria NY Chenango Valley 2027 CF
Tyler Daugherty PA Wilkes Barre 2028 2B
Colin Dean NY Jarvis 2028 C
Sammy Decker PA Riverside 2027 MIF
Lucas Deguire NY Shatekon 2030 RHP
Drew Deland NY Geneva 2027 3B
Chase Denman NY Camillus 2027 2B
Reese Dennis PA Wayne Highlands 2027 SS
Brayden Dewey NY McQuaid 2027 CF
Angelo DiMauro PA Old Forge 2028 3B
Anthony DiNatale NY East Syracuse - Minoa 2029 SS
Josh DiPompei NY Shaker 2026 1B
Beckett Doane NY Horseheads 2028 SS
Luke Domajnko NY Victor 2030 SS
Luke Dougherty PA Abington Heights 2028 SS
Brandon Dowitsch NY Canandaigua 2027 2B
Haydenn Downes GA Carrollton High School 2027 OF
Robert Drager NY Bear Rd. 2032 UTILITY
Vincent Dreher PA Pocono Mountain East 2028 SS
William Dzanoucakis NY Dayton 2029 UTILITY
Bode Eastman NY Chittenango 2029 RHP
Damien Eastman PA Wyoming Valley West 2028 3B
Toby Eng NY Rush-henrietta 2027 CF
Nolan Ensel NY Shenendehowa 2030 SS
Sam Erhardt NY Canandaigua 2030 SS
Evan Erickson NY Monroe-Woodbury 2026 SS
Joey Esopi NY Shatekon 2030 3B
Ethen Espinal NY Sachem East 2029 RF
KEEGAN EWALD NY CBA- Syracuse 2027 OF
Aidan Farrell NY West Irondequoit 2030 2B
Noah Fetko PA Wyoming valley west 2027 CF
Dominic Figueroa NY Cohoes 2027 C
Colin Fimbres NY Vestal 2028 SS
Jake Fine PA Wyoming Valley West 2027 OF
Markie Flanigan-Carrow NY Lancaster 2027 2B
Colin Forkey NY McQuaid 2027 C
Nathan Fox NY Burger 2028 LHP
Mathias Fraser NY Christian Brothers Academy - Albany 2027 C
Ben Frey NY Grand Island 2027 LHP
Ryan Furlong NY Shenendehowa 2030 MIF
Luis Garcia NY West Genesee 2027 1B
Anthony Gonzalez NY McQuaid Jesuit 2027 3B
Hunter Grant NY Ernie Davis Academy 2028 UTILITY
Cal Grasley NY Honeoye Falls Lima 2026 1B
Luca Greco NY West Genesee 2030 2B
Nick Greene NY Sachem North 2029 RHP
Gavin Greenfield NY Onondaga 2029 CF
Nolan Greenfield NY Cherry Road 2031 RF
Lamere Grenton NY Onondaga 2029 SS
Lucas Gross NY Hilton 2027 UTILITY
Tanner Guarino NY Seward 2030 RHP
Colin Hacker NY Liverpool 2031 OF
Braydon Hanifin NY Jennie F Snapp 2027 SS
Conner Hansen NY Phoenix 2027 SS
Evan Harchar PA Wyoming Valley West 2027 OF
Jacoby Harnen PA Pittston Area 2027 C
Jack Hartwell NY Jordan-Elbridge 2030 OF
Jace Hawa NY Liverpool 2030 2B
Tyler Healy NY WFMS 2029 2B
Dane Hemmerich NY Lowville Academy 2029 2B
Austin Henrich NY Lakeshore 2031 2B
Tyler Hern NY Victor 2030 1B
Jayden Hoad NY Victor 2030 2B
Owen Hoefen NY Brighton 2027 RHP
Patrick Holzhauer NY West Genesee 2027 2B
Chase Hubbs NY Maple Avenue 2027 2B
Noah Hummel PA Holy Redeemer 2027 1B
Derek Ingraham NY Chenango Valley 2027 1B
Nick Innamorati PA Pittston Area 2027 RHP
Brad Ives NY Shaker 2026 2B
Devon Jackson PA Pocono Mountain East 2026 C
Michael Jamba NY Maine Endwell 2027 3B
Colin Jewett NY Liverpool 2029 2B
Logan Johannssen NY 2028 2028 C
Avery Jones NY Shaker 2027 C
Connor Jones NY Chittenango 2027 SS
Jordan Kaltenborn NY West Genesee Camillus Middle 2027 C
Brendan Kantscheidt NY Saratoga Springs 2026 RHP
Noah Kayal PA Abington Heights 2027 OF
Ian Kazmark NY Victor 2030 2B
Jace Kazmirski NY Cicero-North Syracuse 2030 CF
Jett Kelsall PA Holy Redeemer 2027 SS
Austin Kierst NY Canandaigua 2029 SS
Donovan Kindberg NY Willink 2028 1B
Jesse Klem PA Wyoming Valley West 2027 RHP
Brock Kline NY West Genesee 2030 3B
William Knudsen NY Mattituck 2030 SS
Sean Kohli NY New Hartford 2027 CF
Ryan Kopiak PA Wilkes Barre Area School District 2028 1B
Braylen Kramer NY Shenendehowa 2028 C
Quinn Krawczyk NY Holy cross 2030 CF
Nikolas Kunai NY Bishop Ludden 2028 C
Myles Lalley NY Victor 2028 1B
Rudy LaPointe NY Brewerton Elementary 2031 C
Neiko Lawrence NY Vollmer Elementary 2030 2B
Callan Lewis NY Holland Patent 2027 RHP
Finnegan Lewis NY Holland Patent 2029 C
Bebe Lopez NY Geneva 2034 2B
Daniel Luce NY McQuaid Jesuit 2027 SS
Torin Lysogorski NY Southampton 2029 RHP
Demond Mack NY Shermen 2029 LF
Jack Madore NY Sauquoit Valley 2028 C
David Maestri NY Westhill 2028 MIF
KEEGAN MAGILL NY Vestal Middle 2028 RHP
John Paul Malak PA Lakeland 2028 RHP
Lucas Malinoski NY Shaker 2027 C
Alex Mangini NY Gates-Chili 2027 RHP
Josh Mantell NY Pine Brook 2031 3B
Jacoby Mapes NY Deposit 2027 1B
Braydon Marcus NY Tonawanda 2027 UTILITY
Michael Marino NY Liverpool 2029 3B
Dominic Marranca PA Pittston Area 2028 MIF
Angelo Martellaro NY Victor 2030 SS
Andrew Martin NY Canandaigua 2028 OF
Glenn Martin NY Honeoye Falls Lima 2031 2B
Keagan Martin NY Elmira 2028 1B
JJ Mastin NY Victor 2027 SS
Jaden Maurer PA Wilkes-Barre area 2028 2B
Logan Mayo NY Lansing 2027 SS
Christopher McCauley NY Minisink Valley 2026 OF
Jake McDonald NY Webster Willink 2028 OF
Mason McDonald NY Burnt Hills Ballston Lake 2026 SS
Connor McDougal NY VIS 2030 C
Brayden McElroy NY Shaker 2026 OF
Cameron Mead NY Frankfort-Schuyler 2027 3B
Nick Meluni NY West Genesee 2027 OF
Adrian Mennerich NY Union Springs 2030 C
Maximus Mercurio NY Camillus 2027 1B
Gavin Michalko NY Chenango Valley 2028 2B
Cash Miller NY Pittsford Mendon 2026 1B
Jack Miller NY N/A 2030 2B
Joshua Miller PA Mountain View 2028 SS
Owen Miller NY Liverpool 2030 2B
Trey Mishanski PA Greater Nanticoke Area 2027 LF
Joey Mistretta NY McQuaid Jesuit 2027 RHP
Jason Monahan Jr NY Frankfort-Schuyler 2028 2B
Joshua Mooney NY Maine-Endwell 2028 RHP
Austin Morales NY Victor 2031 SS
Race Moraski PA Abington Heights 2028 OF
Andrew Morrice NY N/A 2031 3B
John Morris NY Whitney Point 2027 1B
Axel Murray NY Waverly 2029 RHP
Nate Newton NY Village 2031 C
Finn Newton-McManus NY Binghamton 2028 2B
Steven Nicklas NY Scotia Glenville 2026 SS
Mason Nicotra NY CBA - Syracuse 2030 C
James Niles NY McQuaid Jesuit 2028 C
Leo Nockley PA Wyoming Seminary 2027 SS
Aiden Nofri NY Whitesboro 2027 2B
Ryan Noone PA Pittston Area 2028 RHP
Jackson Nora NY Sauquoit Valley 2029 3B
Riley O'Brien NY Veronica Connor 2028 C
Nolan O'Brocta NY Aquinas Institute 2027 3B
Evan Olson NY Roxboro 2029 SS
Anthony Ortiz NY Irondequoit 2026 C
Dezmond Pacheco NY St. Paul Lutheran 2031 C
Ryan Pacitti PA Stroudsburg 2027 OF
Chase Palermo NY Webster Thomas 2025 2B
Sammy Palermo NY Geneva 2030 3B
Jeremy Palmer NY Cicero North Syracuse 2026 OF
Trey Parker NY Susquehanna Valley 2028 1B
Ryley Parrish NY Greece Athena 2032 2B
Darsh Patel PA Riverside 2028 RHP
Deven Patel NY New Hartford 2028 UTILITY
Bennett Patton NY Victor 2030 C
Ronan Paul NY Pittsford-Mendon 2027 SS
Jeff Peck PA Hanover Area 2027 SS
Kellen Pens NY Westhill 2026 3B
Blake Peterson NY Mount Sinai 2030 3B
Joshua Pettersen NY Gillette Road 2030 1B
Will Pfeiffer NY West Genesee 2028 CF
Eli Phillips NY Onondaga Rd 2030 1B
Brendan Piccirilli NY Pittsford Sutherland 2028 C
Jack Pipher NY Waverly 2028 SS
Jacob Podlucky NY CBA 2027 SS
Ethan Postle NY Pittsford Mendon 2026 LHP
Luke Powanda PA Stroudsburg 2028 LHP
Ty Powell NY Saratoga Springs 2027 CF
Lucas Pradun NY Union-Endicott 2027 RHP
Alexander Puccia NY Liverpool 2030 OF
Willoughby Puryear NY Charles O Dickerson 2026 1B
Luke Rackmill NY Rush Henrietta 2030 C
Dominic Ramirez NY North street 2030 2B
JJ Randisi NY McQuaid Jesuit 2028 OF
Jameson Rattigan NY Chenango Forks 2027 1B
Grant Redman NY Saratoga Springs 2027 2B
Josh Reed NY Martha Brown 2027 1B
Ben Resnik NY William Floyd 2030 CF
Jay Richards NY Corning Painted Post 2028 CF
Ryan Ritchlin NY Penfield 2028 UTILITY
ISAAC RITTENBURG NY Vestal 2027 CF
Garrett Rizzuto NY Shaker 2027 1B
Corbin Roe NY Central Valley 2028 RHP
Ben Rogish PA Wyoming Area 2027 OF
Alex Rosencrance PA Holy Redeemer 2028 3B
Jack Rucinski NY Maple Ave 2027 RHP
Luke Ruddy NY Bishop Ludden 2027 SS
Patrick Ryan NY CBA - Albany 2026 OF
Dominic Rynard PA Pottsville Area 2027 OF
AJ Sada NY Jamesville-Dewitt 2027 SS
Dominic Sampo NY Westhill 2029 C
Porter Sasko NY Saratoga Springs 2026 1B
Max Sawicz NY Maple Ave 2027 MIF
Jace Schiller NY Thomas A Edison 2027 SS
Joey Schlegel NY St. Rose of Lima 2029 OF
Harrison Schwab NY Fayetteville Manlius 2026 LHP
Jordan Serra PA Hazleton 2027 LHP
Alan Shao NY Shenendehowa 2029 OF
FRANKIE SHATTUCK NY Maine Endwell 2028 2B
Max Sheehan NY Brighton 2027 LHP
Gavin Shetsky NY CBA- Syracuse 2028 3B
Grant Siegrist NY Vestal 2028 1B
Rocco Silsbee NY BINGHAMTON HIGH SCHOOL 2028 C
David Sippel NY Calkins road 2028 RHP
Jackson Skripnik NY Bishop Kearney 2029 UTILITY
Matthew Smith NY Shatekon 2030 2B
Sabby Smith NY Victor 2031 C
Nicky Snyder NY Marcellus 2028 OF
Adam Sorensen PA Montrose Area 2027 SS
Caleb Sosa PA Riverside 2027 OF
Donte Sparace NY Rome Free Academy 2027 C
Justin Speranza NY Irondequoit 2032 SS
Anthony Stala NY Liverpool 2029 2B
David Stala NY Liverpool 2028 CF
Luke Staser NY Victor 2028 2B
Issac Stella NY Leroy 2027 UTILITY
LANDON STENTA NY ME 2028 CF
Bentley Stroman NY Thomas A Edison 2028 UTILITY
Connor Sutter NY St. John the Baptist 2027 1B
Matthew Swiderski NY Sauquoit 2028 1B
Cameron Tarbox NY Maine-Endwell 2028 1B
Iwan Taylor-Casamayor NY Calkins Road 2027 SS
Jackson Thacker NY West Genesee 2030 1B
Ben Thomas PA Wilkes Barre Area 2028 SS
Brennan Thomas NY CBA-Albany 2027 CF
Raphael Thomas PA Scranton Preparatory 2026 2B
Parker Tolbert NY Corning Painted Post 2028 2B
Owen Torgalski NY Horseheads 2028 UTILITY
Liam Townley NY Chenango Valley 2028 OF
Ty Trovato NY CBA-Syracuse 2028 OF
Gavin Turel PA Scranton Preparatory School 2028 1B
Brodie Turner NY Jarvis 2028 1B
CJ Urban NY Holy Cross 2032 C
Alex Vacula PA Wyoming Area 2027 1B
Anthony Valvo NY Gillette Middle 2031 OF
Lucas Vega PA NOTRE DAME HIGH SCHOOL EAST STROUDSBURG 60 SPANGENBURG AVE, EAST STROUDSBURG PA 18301 2026 3B
Ozzy Vogel-Moore NY Trumansburg 2027 C
Harrison Walker NY Camillus 2027 SS
Griffin Walter NY Waverly 2028 RHP
Gavin Warren NY Northwood 2030 OF
Hayden Warren NY Saratoga Springs 2026 C
Adam Watches NY Grand Island 2027 C
Caiden Watson NY Williamson 2028 C
Ty Wheaton NY Na 2027 2B
Deshaun White PA Williamsport 2027 SS
Glen White NY Wheeler 2031 RHP
Thomas Widger NY Cicero-North Syracuse 2030 1B
Carter Williams NY Shaker 2030 CF
Jack Wills NY Holy Family School 2030 RHP
Jackson Wright NY Bloomfield 2030 SS
Liam Wright NY Westhill 2029 CF
Jimmy Youngblood PA Dallas 2027 C
Eli Zapotoski PA Holy Redeemer 2028 C
Chenrui Zhang NY Shenendehowa 2026 SS
Evan Zingaro NY Solvay 2030 1B
Noah Zion NY Victor 2031 OF
Brody Znuj NY Canastota 2030 C