Augsburg University

Minneapolis, MN

School Information

  • Conference: Minnesota Intercollegiate Athletic Conference
  • Division: NCAA III
  • Description:
Name State School Class Pos.
Nicholas Allbee MN Prior Lake 2022 RHP
Noah Anderson MN Hopkins 2015 1B
Ayrton Aust MN Coon Rapids 2018 RHP
Austin Baker WI Eau Claire Memorial 2022 SS
Aidan Barnard MN Minneapolis Southwest 2021 SS
Jack Baumgart MN Willmar 2018
John Baumgart MN Willmar 2018 1B
Owen Bernards MN St. Paul Central 2020 1B
Clayton Bodine MN Wayzata 2015 SS
Josh Davis MN Woodbury 2020
Chase Drill MN Irondale 2016 C
Jacob Ekholm MN Bloomington Kennedy 2017
Austin Field MN Eastview 2021 C
Dylan Findlay MN Mankato East 2016 2B
Cameron Fischer MN Becker 2020 LHP
Kaden Gage MN Eagan 2018 SS
Ty Gage MN Eagan 2020 C
Logan Gagnon MN Apple Valley 2015 3B
Grant Gibson MN Mahtomedi 2015 2B
Paul Girard MN Wayzata 2018 SS
Brayden Gray MN Robbinsdale Armstrong 2018 C
Kendal Hanson MN Becker 2017
Patrick Hayes MN Rosemount 2019 LHP
Jimmy Hemera MN New Zealand 2021
Jacob Henry MN Forest Lake 2022 RHP
Alex Hinz MN Mounds Park Academy 2019
Kyle Hoppe MN Andover 2016
Nicholas Hubbard MN Robbinsdale Armstrong 2021 1B
Michael Ims MN Northfield 2019 RHP
Dylan Irving MN Irondale 2018 LHP
Nicholas Ishaug MN Orono 2021 2B
Drew Jenkins MN Randolph 2022 2B
Austin Jerylo MN Mahtomedi 2018 RHP
Luke Johnson MN Northfield 2019
Jack Jones MN Academy of Holy Angels 2020 3B
Carter Jorgensen MN Irondale 2019 3B
Ben Kittleson MN Minneapolis Southwest 2021 LHP
Greer Kollman KS Blue Valley Southwest 2018 LHP
Jacob Kraft MN Hutchinson 2015 LHP
Matthew Krenz MN Becker 2018
Austin Lang MN Anoka 2022
Timothy Lavin MN Osseo 2018
James Lee MN Henry Sibley 2017 RHP
Cody LeFlay MN Hastings 2017
Sean Littmann MN Bloomington Jefferson 2021 RHP
Brandon Lockhart MN Tartan 2021 SS
Ryan Masui MN Minnetonka 2015 3B
Clint Mattson MN North Branch 2019
Mason Mayer MN New Prague 2018
Jacob Meiners MN Owatonna 2021 RHP
Matt Moe MN Becker 2018 3B
Mathew Nicklay MN Hastings 2017 RHP
Joe Peterson MN Chanhassen 2021 OF
Danny Phyle MN Rosemount 2016 SS
Kell Piggott WI Superior 2022 RHP
Jake Pittelkow MN Simley 2022
Rico Rodriguez MN Hermantown 2019 2B
Walker Rogers MN Simley 2016 SS
Joe Rydel MN Forest Lake 2015 C
Steven Salz MN Maple Grove 2019 1B
Travis Schmidt MN Sibley East 2016 SS
Weston Schug MN Becker 2018
Jacob Skogrand MN Shakopee 2021 RHP
Trevor Smrekar MN Lakeville North 2018 3B
Brady Steenson MN Eastview 2021 3B
Connor Stoik WI Eau Claire Memorial 2019 SS
Noah Thomas MN East Ridge 2018 OF
Chase Thomley MN Highland Park 2017
Nick Thompson MN Dawson-Boyd 2018
Carson Tomony WI Madison East 2019 SS
Donovan Tomony WI Madison East 2016 2B
Josef Tschida MN St. Thomas Academy 2016 RHP
Joshua Tyler MN Maple Grove 2017 OF
Josh Udelhofen WI NA 2021
Darius Uditsky MN Holy Family 2017 1B
William Weick MN Rochester Mayo 2020 LHP
Michael Weiss IA Linn-Mar 2019 2B
J.T. Williams MN Rockford 2020
Tanner Williams MN Andover 2016