Iowa Lakes CC

Estherville, IA

School Information

  • Conference:
  • Division: NJCAA II
  • Description:
Name State School Class Pos.
Jayden Adrians WI Green Bay Preble 2017 C
Garrett Amelse MN Blaine 2020 LHP
Beck Anshutz IA Des Moines Roosevelt 2019 3B
Benjamin Bach MN Bloomington Jefferson 2020 SS
Grant Becher MN United South Central 2016 SS
Dean Bedell IA Treynor 2018 C
Joseph Bernard MN Princeton 2015 1B
Trevor Bormann IA Algona 2018
Holden Boyce AZ Desert Mountain 2018 OF
Peter Brooks IA Springville 2014 OF
Sayre Burnley NE Norris 2018 C
Kellen Cameron IA West Fork 2021 RHP
Sawyer Carr MN St. James Academy 2018
Noah Catron IA Martensdale St. Mary's 2016 C
Justin Cox IA Treynor 2018
Ryan Cuthbert ON - 2017 RHP
Chase Dornfeld WI Appleton West 2019 RHP
Will Dowell IL Normal Community 2019 RHP
Brock Dutton IA Nevada 2018
Mitchell Ebben WI Shiocton 2015 RHP
Andrew Eskens NE Lincoln Pius X 2018 RHP
Cameron Gallt IA Ames 2020 SS
Lucas Gardner IA Estherville Lincoln Central 2018 RHP
Nikolas Gasner MN Austin 2015 RHP
Jefferson Geidner NE N/A 2016
Mason Gibson IA Madrid 2015 LHP
Kyle Greenlee MN Hastings 2017
Luke Hallbeck MN Princeton 2015 RHP
Steven Haroutunian IA Mason City Newman 2017 2B
Romel Hernandez IA Dowling Catholic 2021 OF
Chris Isensee MN Shakopee 2017 LHP
Trey Jacobson IA Estherville Lincoln Central 2018 SS
Korey Johnson MN Glencoe-Silver Lake 2019 3B
Ryan Kalinowski WI Oak Creek 2017 RHP
Ryan Khalilieh ON Dr Frank J Hayden 2022 RHP
Cory Knight IA Ankeny Centennial 2019
Cal Krafcheck WI Muskego 2014 1B
Connor Lamp IA Woodbury Central 2015 LHP
Spenser Larson MN Eden Prairie 2016 OF
Chase Lindem WI Xavier 2015 RHP
Bo Lovdahl MN Shoreview 2016 RHP
Nick Lovdahl MN Shoreview 2016 OF
Hunter Martyniak CO Chaparral 2016
Mason McCulley IA Louisa-Muscatine 2018
Ryan McLean ON Centre Dufferin District 2018 C
Gabriel Monosmith IA Ankeny Centennial 2021 C
Adam Moser AZ Sunrise Mountain 2021 SS
Mason Mower NE Lincoln 2018
Marshall Osentoski NE Papillion South 2018
Alex Pavon NE Bellevue East 2018 OF
Michael Rivera FL Central Pointe Christian 2021 RHP
Isaac Rogne MN Byron 2021 C
Trey Runge base Sioux Falls Lincoln 2020 SS
Beau Sackett NE Malcolm 2018
Evan Sankey WI Appleton North 2017 RHP
Jay Schubert NE Papillion-LaVista South 2021 1B
Tyler Shafer IA Nevada 2017
Tavan Shahidi IA Ames 2016 C
Cody Shanahan NE Omaha Central 2022
Austin Simmons IA North Scott 2016 RHP
Keaton Sirek IL Minooka 2021 LHP
Mitchell Sparks IN Carmel 2015 LHP
Sam Steinmeyer NE Lincoln Northeast 2017 OF
Seth Sullwold MN Totino Grace 2014
Bo Teveldal IA Baltic (SD) 2017
Matt Torresan ON Dr Frank J Hayden 2020 RHP
Elijah Townsend IA Cedar Falls 2018 RHP
Arin Ver Hagen WI Antigo 2016 OF
Joey Winters MN Henry Sibley 2020 3B
Marcus Wohl MN West Fargo(ND) 2015 C