Scout Day: Building Champions

Name State School Class Pos Commitment
Isaac Ammann KS Mill Valley 2020 OF Drury University
Blake Anderson KS St. Thomas Aquinas 2021 SS Nebraska
Brayden Ballard MO Smith Cotton 2020 RHP Central Missouri
Corbin Bassham KS Olathe South 2022 3B Missouri State
Evan Borberg KS Shawnee Mission Northwest 2020 C
Ryan Borberg KS Shawnee Mission Northwest 2022 RHP Illinois State
Ivan Brethowr KS St Thomas Aquinas 2021 OF Arizona State
Nick Broomfield KS St. Thomas Aquinas 2020 RHP
Brett Bulkeley KS Blue Valley 2020 C
Dylan Butler KS Shawnee Mission Northwest 2021 RHP
Ben Bybee KS Blue Valley Southwest 2022 RHP Arkansas
John Caime MO St. Pius X 2022 OF Crowder JC
Max Chapman MO Grain Valley 2020 LHP Wichita State
Kevin Charlton KS St. James Academy 2020 3B
Colby Coda KS Blue Valley 2020 C
Tyler Cunningham KS Blue Valley 2022 OF
Jake Dolesh KS Blue Valley Northwest 2020 C
AJ Drew KS Louisburg 2021 RHP
Griffin Edds KS Bishop Miege 2021 RHP Washburn University of Topeka
Jake English KS Olathe South 2020 C Kansas
Will Finke MO West Platte 2021 C
Carter Fowles KS Blue Valley West 2022 C
Tate Gillen KS Blue Valley 2021 OF Creighton
Dawson Goe MO Liberty 2021 2B Marietta College
Bryson Gooding MO Raymore-Peculiar 2022 LHP Michigan
Dylan Grego MO Staley 2022 SS Ball State
Jackson Hagen KS Blue Valley 2021 3B Pomona-Pitzer Colleges
Eric Harding KS Leavenworth 2020 RHP Concordia University (NE)
Mason Holton KS Blue Valley Southwest 2021 3B Fort Hays State University
Kysen Howard KS Blue Valley Northwest 2021 SS Colorado State University
Will Hudler KS Blue Valley West 2020 OF Johnson County CC
Dylan Hufft MO Park Hill South 2021 SS Kansas State
Michael Infranca MO Blue Springs 2021 LHP Washburn University of Topeka
Ben Kudrna KS Blue Valley Southwest 2021 RHP Louisiana State
Zach Lauvetz MO Rockhurst 2020 2B
Zane Leiker MO Park Hill South 2020 RHP
Matthew Lemke KS Blue Valley Northwest 2022 2B Kansas State
Nate Lemke KS Blue Valley Northwest 2020 OF Hendrix College
Lucas Mahoney KS Mill Valley 2021 RHP
Cooper Marsh KS Mill Valley 2021 OF Johnson County CC
Ben Marshall MO Rockhurst 2022 RHP
Hayden Masters KS Shawnee Mission Northwest 2021 3B
Sam McAleer KS Blue Valley 2022 C Wichita State
Jackson Mehlin KS Blue Valley Northwest 2020 1B
Matt Miller KS Blue Valley Northwest 2020 OF
Nicholas Nauser KS Blue Valley West 2020 LHP
Jackson Nicklaus KS Blue Valley 2021 SS Oklahoma
Michael Paule KS Blue Valley Southwest 2020 3B Jefferson JC
Max Pawela MO Park Hill South 2021 OF Colorado State University
Brennan Perkins MO Rockhurst 2020 OF Truman State University
Jace Peters KS Blue Valley 2021 2B
Ryan Picollo KS Blue Valley North 2020 3B St. Joseph's University
Jude Putz KS Bishop Miege 2021 SS Arkansas
Skyler Ray KS Shawnee Mission South 2021 OF William Jewell College
Landon Reeves KS Blue Valley North 2021 1B Davidson
Gavin Rein KS Olathe South 2020 OF
Luke Schmedding KS Blue Valley Southwest 2021 RHP Benedictine College (KS)
Ben Shisler KS Blue Valley North 2021 OF
Logan Shull KS Bishop Miege 2021 2B Washburn University of Topeka
Luke Shull KS Bishop Miege 2021 LHP Washburn University of Topeka
Nathan Stanley KS Bishop Miege 2021 LHP Daytona State College
Daxen Steinbacher KS Olathe South 2022 OF
Ike Summerlin KS Blue Valley West 2020 OF
Jack Tinberg KS Blue Valley 2021 1B Louisville
Will Walsh MO Rockhurst 2020 LHP Nebraska
Jake Welsh KS Bishop Miege 2022 3B
Mikey Welsh KS Bishop Miege 2020 C
Eastin White KS Blue Valley Northwest 2020 2B
Andrew Williams GA Marist School 2021 LHP Georgetown
Ivan Witt KS Fort Scott 2021 C Creighton
Adam Young KS Olathe South 2021 RHP