Dakota County Technical JC

Rosemount, MN

School Information

  • Conference:
  • Division: NJCAA II
  • Description:
Name State School Class Pos.
Zach Anderson MN Northwoods 2018
Anthony Battaglia MN Eagan 2018
Gunnar Benson MN Northfield 2021 OF
Nick Bentley MN Woodbury 2014 RHP
Jacob Berg MN Sleepy Eye 2019 1B
Dylan Bergstad MN Farmington 2016 OF
Tanner Berwald MN St. Croix Lutheran 2017 3B
Marcus Biasatti ON Silverthorn Collegiate 2016 2B
Thomas Blackstone MN Monticello 2019 SS
Tony Bobrowski MN Hill-Murray 2016 C
Brady Boeddeker MN Rockford 2015 C
Tyler Borlik MN Farmington 2022 RHP
Max Bowen MN Cannon Falls 2017 1B
Shane Brown MN Mahtomedi 2018 SS
Dalton Burns MN Burnsville 2020
TJ Cardemas MN Eagan 2014
Ethan Cernohous TX Smithson Valley 2018 SS
Carter Chell MN Anoka 2019 SS
Ben Cradle MN Bloomington Kennedy 2019 C
Antonio de Lugo MN Apple Valley 2018 RHP
Caleb Ditmarson MN Willmar 2018 3B
Brandon Dorshak MN Burnsville 2014 2B
Allex Ege MN Shakopee 2020 RHP
Alex Farley MN Anoka 2016 1B
Dalton Fouquette MN Becker 2020 SS
Trent Fredenburg MN Anoka 2017 2B
Joe Garcia MN Hudson (WI) 2017 C
Brandon Gerster MN Randolph 2021 RHP
Jack Giesen MN New Prague 2022 C
Ben Goelz MN Maple Lake 2019 LHP
Mitchell Goodwin MN Prior Lake 2018 SS
Seth Goplen MN St. Croix Lutheran Academy 2020 3B
Bradley Goulet MN New Life Academy 2017
Peter Grassl MN Lakeville North 2017 C
Cody Greve MN Marshall 2019 SS
Cody Gruenhagen MN Becker 2016 C
Zach Gunderson MN Proctor 2019 RHP
Tommy Gupton MN LeSueur Henderson 2020 RHP
Parker Hafermann MN Prior Lake 2018 OF
Tyler Haley MN Robbinsdale Cooper 2015 RHP
Parker Hanson MN Hawley 2015 RHP
Clayton Harris MN Hastings 2017 SS
Parker Hermansen MN Coon Rapids 2018 RHP
Dalton Hoffman MN Anoka 2017
Garrett Hoffman MN Anoka 2018
Blaze Hogie MN Cambridge-Isanti 2017 1B
Connor Huffman MN Tartan 2020 3B
Ethan Jodouin ON N/A 2016 1B
Justin Johnson MN Buffalo 2021 C
Noah Johnson MN Grand Rapids 2015 2B
Max Kaplan MN Waseca 2015 3B
Justin King MN Farmington 2016 LHP
Brady Klehr MN Rocori 2019 LHP
Spencer Kopp MN Hastings 2018
Nicolas Laakkonen MN Coon Rapids 2018 1B
Wyatt Lampel MN Moose Lake 2017
Henry Laue MN Mahtomedi 2018 1B
Jonah Lewis MN Minnetonka 2018 SS
Tyler Lewnau MN Andover 2022 1B
Michael Lezama MN Miami Sr. 2014
Luke Logeais MN Holy Angels 2022 RHP
Dominic Maietta MN White Bear Lake 2016 RHP
Andrew Manning MN Monticello 2014 RHP
Antonio Manos MN Coon Rapids 2021 OF
John McCaustlin MN Prior Lake 2017 SS
Garrett Meihofer MN Farmington 2021 OF
Conor Merton MN Trinity- Perth (Australia) 2017 LHP
Wyatt Meyer MN Mounds View 2015 C
Andrew Murphy MN Mahtomedi 2019 OF
Gus Newman MN Woodbury 2017 OF
Chase Oslin MN Mora 2018 RHP
Riley Pederson MN Park Center 2019 1B
Anthony Poole MN Simley 2014 LHP
Michael Rasmusson MN Farmington 2020 2B
Cory Reiter MN Lakeville South 2014 2B
Justin Roitman MN Simley 2022 3B
Parker Savard ON Bishop Alexander Carter 2018 2B
Zach Schultz MN Shakopee 2020 2B
Ben Simonsen IA Sioux Falls Roosevelt (SD) 2019 1B
Griffin Smith MN Holy Angels 2020
Elijah Stifter MN Buffalo Lake-Hector-Stewart 2020 2B
Jack Stoddard MN Waconia 2017 RHP
Joel Virshek MN Heritage Christian Academy 2014
Michael Vohnoutka MN Lake Park Audubon 2017 C
Raymond Voss MN Tartan 2019 SS
Diego Waisanen MN Chaska 2020 1B
Ian Walker MN Forest Lake 2017
Carter Wendlandt MN Minneapolis Washburn 2017 OF
Jake Wensmann MN Forest Lake 2017 OF
Tristan Whitbeck MN Tartan 2019 3B
Jordan Wilkerson MN Woodbury 2015 OF
Alex Winslow MN Blaine 2017 OF
Nick Yan MN Woodbury 2014 OF