Luther College

Decorah, IA

School Information

  • Conference: American Rivers Conference
  • Division: III
  • Description:
Name State School Class Pos.
William Angstman IA Cedar Rapids Xavier 2018 RHP
Gabe Atkins CO Rock Canyon 2020 OF
Harrison Blum MN Fridley 2019
Kyle Bode MN Rockford 2016 2B
Jack Boehm MN Rochester John Marshall 2017 RHP
Tyler Boesel MN Forest Lake 2017
Caley Boudreaux Jr. TX Atascocita 2021 RHP
Carter Bratland MN Spring Grove 2020
Calvin Brinda MN Stillwater 2017 2B
Brady Burkheimer IA Ames 2021 C
Joey Cardamon IA Ankeny Centennial 2015 RHP
Collin Chalmers MN Rosemount 2018 RHP
Brady Cotton IA Iowa City High 2015 LHP
Nick Dufoe IA Adel Desoto Minburn 2018
Noah Dutler IL Plainfield North 2021 3B
Sam Eng base Sioux Falls O'Gorman 2020 LHP
Jayz Estridge UT Crimson Cliffs 2022 RHP
Patrick Fontaine MN Chaska 2020 SS
Jeffrey Freiberg IL Yorkville 2017
Tommy Gleason MN Hopkins 2015 2B
Garren Heinert MN Sioux Falls Washington (SD) 2021 SS
Will Heithoff IA Winterset 2021 SS
Chase Heying MN Sartell 2021 RHP
Bryce Hingst IA Waukee 2015 C
Ross Hingst IA Waukee 2017 LHP
Carter Hoskins IA Pleasant Valley 2019
Ghavin James IL Crystal Lake South 2019 1B
Cole Jensen IA Waukee 2016 OF
Joe Jersak MN Chaska 2018
Kelby Johnson MN Lakeville South 2016 2B
Matthew Karnes IA Norwalk 2017 C
John Kern MN Bloomington Kennedy 2019
Jayden Kies IA Iowa City Regina 2018 OF
Nolan Klocke MN Hayfield 2022 RHP
Leo Kloos MN Minnehaha Academy 2021 RHP
Alex Kopriva IA Ankeny Centennial 2017 OF
Matthew Lidenberg MN Eden Prairie 2019 LHP
Peyton Lindmark IA Pleasant Valley 2019 SS
Owen Little MN St. Peter 2018 C
Kyle Livingood MN Irondale 2015 OF
Nate Loch MN St. Michael-Albertville 2017 RHP
Ryan Manternach IA Monticello 2018 3B
Joshua Matanich MN Lake City 2019 1B
Joe McKibben MN Lakeville South 2017 OF
Jentry Miller IA Waverly Shell Rock 2015 C
Spencer Olson MN Anoka 2015 SS
Daniel Opdahl MN Minneapolis Southwest 2017
Sam Orgon MN Elk River 2020 RHP
Lewis Peters IA Eastern Allamakee 2020 C
Lewis Peters WI La Crosse Aquinas 2020 C
Carter Petsche IA Dyersville Beckman 2019
Noah Pinette MN Bloomington Jefferson 2021 SS
Griffin Pleschourt MN Lakeville South 2018 3B
Luke Plunkett IL Libertyville 2018 C
Bjorn Pressler WI Eau Claire Memorial 2022 SS
Mark Prince CA La Costa Canyon 2021 OF
Cameron Reed IL Huntley 2017 RHP
Kyle Schnichels MN Academy of Holy Angels 2015 RHP
Kyle Schnobrich MN Park Center 2016 OF
Gavin Scurr CA University City 2021 C
Cullen Stamp MN Wayzata 2019 2B
Jared Swanson MN Forest Lake 2017 2B
Kaleb Thiesse MN Kasson-Mantorville 2020 RHP
Hayden Torgerson MN Anoka 2022 3B
Robert (Hunter) Woods IL Moline 2021 OF