Upper Iowa University

Fayette, IA

School Information

  • Conference: Northern Sun Intercollegiate Conference
  • Division: NCAA II
  • Description:
Name State School Class Pos.
Tyus Adkins IA Iowa City West 2014 3B
Braden Albert IA Cedar Rapids Xavier 2019 LHP
Alex Baker WI Reedsburg 2017 SS
Elijah Berndt WI Winneconne 2019 OF
Gabe Bombardier MN Farmington 2022 1B
Riley Braughton IA North Cedar 2015 SS
Joshua Buresh IA Waverly- Shell Rock 2016 3B
Benjamin Busse MN Big Lake 2019 C
Brenden Butler IL Oak Lawn 2017 SS
Zac Cain WI Plymouth 2015 1B
Drew Callon IA Fort Dodge 2019 LHP
Justin Carlyle IA Dallas Center Grimes 2014 C
Alex Carmichael FL Academy At The Lakes 2021 2B
Jake Dale MN Hastings 2016 SS
Hunter DeSmet WI Holmen 2017 RHP
Hunter Destival IA Waverly Shell Rock 2017 C
Logan DeWulf IL Huntley 2017 RHP
Steve Diderrich Jr. WI Oconomowoc 2018 C
Nolan Drill MN New Ulm 2020 1B
A.J. Friedrich MN Waconia 2017 1B
Devin Garbiso CO Pueblo West 2022 C
Jamie Gehling MN Stewartville 2015
Mikey Gentile IL St. Laurence 2022 SS
Paxton Gravlin MN Martin Luther 2019 LHP
Alex Greene IA Linn-Mar 2019 1B
Samuel Grushkin IL Seneca 2019 RHP
Max Hackbarth IA Webster City 2018 LHP
Bryce Hall IA Southeast Warren 2020
Brody Herman MN Stewartville 2017
Jake Hilmer IA North Linn 2019 RHP
Connor Hogan MN Elk River 2017 C
Jared Hoodjer IA Janesville 2022
Kyle Hrncir MN Farmington 2022 SS
Hunter Irons CA Healdsburg 2021
Dawson Jones IA Muscatine 2014 1B
Emmett Kulick WI DePere 2015 OF
Colin Lacey IA Dowling Catholic 2017 LHP
Bret Lecheler WI Menomonie 2018 LHP
Clayton Lieb IL Pearl City 2016 1B
Cael Luzum IA Decorah 2021 SS
Isaiah Maes AZ Gilbert 2022 RHP
Steve Marhefke WI Neenah 2020 3B
Jeremy Maschino MN Delano 2015 3B
Thane Meiners MN Caledonia 2022 SS
Drew Micek IA Pleasant Valley 2022 OF
Jonah Milbrandt MN Simley 2018 RHP
Ethan Mitchell IA Grinnell 2018 SS
Sam Muszynski IL Plainfield South 2014 OF
Nick Oldfather IA Edgewood-Colesburg 2016 C
Gabe Olson MN Hopkins 2022 RHP
Danny Osep WI Franklin 2018 SS
Keaton Parker IA Alburnett 2019 3B
Riley Pfiffner IA Benton 2017 OF
Tanner Poor IA Wilton 2014 3B
Drew Price IA Storm Lake 2019 OF
Caleb Raisty IA Cedar Falls 2022 SS
Jarrett Ramer WI Bradford 2019 RHP
Joey Rattin IL William Fremd 2021 SS
Devin Redmond IL Lincoln-Way West 2020 SS
Evan Rice WI Brillion 2018 RHP
Isaac Rios WI Superior 2019 RHP
Miguel Rodriguez FL City of Hialeah Education Academy 2015 RHP
Nolan Rowe WI Rice Lake 2021 C
Cody Ryan WI Markesan 2017 3B
Paul Safranski MN Hopkins 2022 OF
Ethan Sawyer WI Germantown 2021 2B
Christian Schiek WI Oshkosh West 2020 3B
Brennan Sefrit IA Bedford 2020 LHP
Austin Shingledecker MN Rogers 2021 LHP
Zack Steckly IA Williamsburg 2018
Dalton Steere IA Waverly Shell Rock 2016 3B
Tanner Stein MN Park Center 2019 3B
Sage Stellmacher WI Markesan 2021 C
Jaret Stellmaker MN Rochester Mayo 2016 RHP
Brady Stevens WI Sun Prairie 2021 LHP
Nick Taviani IL Downers Grove North 2017 RHP
Trevor Teske WI West De Pere 2018 RHP
Blake Thiesse WI Gale-Ettrick-Trempealeau 2018 RHP
Kainoa Torres base Honolulu 2017
James Vargas WI Arrowhead 2022 SS
Grant Ver Voort WI Appleton North 2019 RHP
Chris Webber MN Southland 2017
Mac Wolfe WI Dominican 2016 RHP
Casey Zarr IA Bondurant-Farrar 2017 1B
Brock Zimmer MN Hopkins 2022 3B