Northwood University

Midland, MI

School Information

  • Conference: Great Lakes Intercollegiate Athletic Conference
  • Division: NCAA II
  • Description:
Name State School Class Pos.
Zach Abbey MI Milan 2021 LHP
Robert Backus MI Mt. Pleasant 2014 2B
Maxwell Bain MI Clarkston 2015 RHP
Ben Balgaard MI Howell 2014 SS
Myles Beale MI Grand Rapids Catholic Central 2020 SS
Brandon Biggerstaff MI Lakeview 2019
Billy Blair MI St. Charles 2016 RHP
Lance Blaszak MI Saline 2020 RHP
Nate Boschma MI Hudsonville High School 2013 2B
Joseph Bowlin OH William Mason 2017 RHP
Collin Bradley MI Napoleon 2019 RHP
Sam Brooks MI John Glenn 2013 OF
Tyler Brooks MI Salem 2015 RHP
William Buck MI Rochester 2020 RHP
Austin Buerkel MI Linden 2015 OF
Corey Burdgick MI Kalamazoo Hackett Catholic Central 2014 C
Grant Burns MI Lakeland 2019 OF
Spencer Cable MI Hudsonville 2018 SS
David Cantella FL Stoneman Douglas 2015 OF
Aidan Carlson MI Saline 2022 RHP
Jacob Carroll MI Mattawan 2018 LHP
Ryan Chargo MI Utica Eisenhower 2017 OF
Matthew Claerhout MI Salem 2020 SS
Matthew Claerhout MI Salem High 2020 SS
Ben Clark MI Dearborn 2019 OF
Derek Clark MI Petersburg-Summerfield 2020 LHP
Alex Cole MI Ann Arbor Huron 2020 1B
Matt Crain MI Northville 2019 LHP
Samuel Curran MI Mona Shores 2015 3B
Bradley Davenport OH Bishop Fenwick 2018 1B
Garrett Davis OH Lancaster 2019 RHP
Jack Deeds OH Moeller 2018 SS
Cross DeLau MI Sacred Heart 2019 LHP
Benjamin DeVries MI Coopersville 2021 C
Ian Dimitrie MI Madison Heights Lamphere 2014 RHP
Mitchell Dundore MI Mattawan 2016 SS
Caden Duryea MI Lakeland 2022 OF
Michael Engelhardt MI Ann Arbor Gabriel Richard 2018 2B
Noah Fiehn MI Lutheran North 2018 3B
Camden Fisher MI Essexville Garber 2020 C
Spencer Fleming MI Rochester Adams 2016 LHP
Spencer Fortier OH Oregon Clay 2022 3B
Tyler Frankhouse MI Rochester 2017 3B
Owen Franklin MI Oscoda 2021 RHP
Rhett Gipe OH Newton 2017 C
Ryan Gladstone MI Rochester 2017 C
Mason Glennie MI Saline 2021 RHP
Evan Good MI Plymouth 2018 RHP
Jack Griffith OH Bloom Carroll 2016 SS
Kenneth Guldi Jr. MI Lake Orion 2015 RHP
Lennon Gwizdala MI Bay City Central 2015 LHP
Miles Hardy MI Lake Orion 2015 OF
Nathan Helms MI Grand Blanc 2022 3B
Jaiden Hill ON Henry Street 2015 2B
Maalik Houston IN Lawrence North 2019 SS
Noah Ingram MI Mt. Pleasant 2017 2B
Marques Irving MI Country Day 2015 OF
Travis Janes MI Avondale 2016 OF
Alex Jarboe OH Lakota West 2020 3B
Jake Jekielek MI Sterling Heights Stevenson 2020 RHP
Joey Johnston MI Croswell-Lexington 2019 3B
Thomas Johnston MI Haslett 2015 LHP
Casey Jones MI Airport 2019 RHP
Peter Joseph ON Bill Crothers Secondary School 2016 RHP
MIchael Karam MI De La Salle Collegiate 2017 SS
Jack Kensora MI Grosse Pointe North 2019 SS
Justin Kerestes IL Rockford Boylan 2020 RHP
Connor Kin MI Walled Lake Western 2017 1B
Tyler King MI Saginaw Heritage 2019 LHP
Nick Kolberg MI Portage Central 2018 2B
Zachary Kregel MI Kenowa Hills 2018 RHP
Grant LaMarche MI Escanaba 2020 RHP
Nathan Langenfeld MI Grand Ledge 2014 LHP
Logan Lee MI Rockford 2018 RHP
Alexander Lewandowski MI Macomb Dakota 2013 RHP
Nathan Lewko ON Lorne Park Secondary School 2015 1B
Anthony Luisi MI Orchard Lake St. Mary's 2015 C
Matthew Magno OH Dublin Scioto 2018 C
Owen Malinowski MI Rochester 2019 RHP
Mark Marrone MI Notre Dame Prep 2015 RHP
Cade Martin MI Hartland 2017 C
Matt McClennen MI Rochester Adams 2016 OF
Aidan McWayne MI Lowell 2022 OF
Matthew Meyer MI Ionia 2021 C
Daniel Michalak MI De La Salle Collegiate 2015 LHP
Cameron Mitchell MI Mt. Pleasant 2017 LHP
Austin Montas-Burt MI Mason 2015 2B
Colin Moran MI Woodhaven 2015 C
Albert Nagy MI Rochester 2017 RHP
Patrick Najor MI Bloomfield Hills 2017 RHP
Tyler Owens IN Noblesville 2018 RHP
Nick Palmer MI Cousino 2015 OF
Austin Palo MI Howell 2015 1B
Keaton Peck MI Traverse city St. Francis 2019 SS
Daniel Pulver MI Mt. Pleasant 2013 3B
Aaron Quilling WI Mukwonago 2019 2B
Jacob Rybicki MI Chippewa Valley 2018 OF
Tyler Sager MI Chesaning 2022 RHP
Blake Salamon MI Detroit Catholic Central 2020 C
Tanner Schaafsma MI Caledonia 2016 1B
Anthony Schimento MI Cousino 2015 2B
Brendan Schmitz MI Dakota 2015 RHP
Mitchell Shamblin MI Sterling Heights Stevenson 2018 C
Logan Sharp MI Greenville 2017 RHP
Zac Sharp MI Dexter 2015 LHP
Khale Showers MI Rockford 2018 C
Ben Siekierski WI Mukwonago 2019 1B
Ian Simek MI Lake Orion 2016 3B
Andrew Simon MI Walled Lake Northern 2015 LHP
Grant Smith MI Lakeland 2017 RHP
Aren Sopfe MI Marine City 2020 C
Brett Stanley MI De La Salle 2021 SS
Clay Strausbaugh OH St. Charles Preparatory 2018 C
Josh Sulak MI Plymouth 2016 RHP
Matthew Thompson MI Alpena 2022 2B
Brooks Ullery IN Penn 2015 2B
Brad Vigna MI Jenison High School 2013 OF
David Vinsky MI Harrison 2016 OF
Vincent Wroblewski MI New Boston 2018 RHP
Ethan Zaglaniczny MI Chippewa Valley 2016 C
Kyle Ziegler MI South Lyon East 2016 OF