North Iowa Area CC

Mason City, IA

School Information

  • Conference:
  • Division: NJCAA II
  • Description:
Name State School Class Pos.
Quinn Ahern IL Joliet West 2013 RHP
Chino Alcala IA Des Moines East 2015 1B
Josh Auger MN Rochester Mayo 2022 RHP
Dylan Bangs IA Boone 2020 C
Francesco Barbieri ON St. Francis Xavier 2019 OF
Matt Barragy IA Gilbert 2019 RHP
Declan Beers MN Luverne 2018 OF
Harrison Beethe TX Arlington Heights 2016 RHP
Alex Berreth MN Farmington 2021 SS
Lincoln Berry MN Eagan 2021 2B
Eric Chambers IA Des Moines Hoover 2016 OF
Jake Christianson MN Cretin-Derham Hall 2018 C
Ross Cochran MN Eastview 2018 C
Sam Cooper MN Minneapolis South 2021 RHP
Will Couchman MN Edina 2022 SS
Ethan Coyer MN Farmington 2022 RHP
Gino Cozzi IL Downers Grove South 2019 RHP
Dylan Criquet-Danielson MN Marshall 2017 SS
Johnny Czeslawski IL Prospect 2018 RHP
Hunter Day MN Bloomington Jefferson 2020 RHP
Vaughn Deinhart MN Eden Prairie 2017
Gabe Denton MI Clare 2017 C
Hunter Dingman IA Mason City 2017 1B
Zachary Dohrmann MN Farmington 2022 RHP
John Doty IA Waukee 2021 1B
Fischer Durbala IA Burlington 2015 2B
Tyson Dusosky MN Elk River 2020 2B
Gabe Eckstaine IA Lemars 2018 SS
Noah Egger IA Waukee 2015 RHP
Blake Elsbecker IA Algona 2016 OF
Ezequias Encarnacion MN St. Paul Prep 2016 SS
Connor Enochs IA Des Moines East 2015 SS
Josh Fenske IA New Hampton 2018
Ben Fitzgerald IA Mason City Newman 2017 SS
Tyler Froland MN Renville County West 2022 SS
Cole Fuecker MN Sauk Rapids 2019 1B
Jordan Fultz OH Medina 2016 OF
Lucas Gilbert ON St Theresa's 2019 RHP
Brock Goelz MN Maple Lake 2020 OF
Tony Grabowske MN Irondale 2014 RHP
Thomas Gross MN Minnetonka 2020 RHP
Brody Gugat IA Sioux City North 2016 RHP
Mitchell Halloran IA West Fork 2019 SS
Spencer Halloran IA West Fork 2014 SS
Gunnar Hansen WI Superior 2020 C
Charlie Harms MN Eagan 2022
Brayden Hellum MN Stillwater 2022 OF
Robert Hogan MN Mounds View 2020 RHP
Nash Holmgaard IA Mason City Newman 2022 1B
Isaac Huettl base Mandan (ND) 2022 C
Spencer Hunt IA Cedar Rapids Thomas Jefferson 2014 3B
Cole Hupke base Brandon Valley 2020 RHP
Mason Hyde IA Nashua-Plainfield 2018 SS
Tyler Jacobsen IA Exira-Elk Horn-Kimballton 2015 RHP
Noah Juliar MN Burnsville 2020 OF
Austin Klug MN Caledonia 2021 RHP
Carson Knebel IA Pleasant Valley 2022 RHP
Jon Koehn MN Stillwater 2020 SS
Jakob Kouneski MN Minneapolis Southwest 2019 C
Caden Kratz IA Mason City Newman 2018 RHP
Sam Kratz IA Mason City Newman 2020 RHP
Austin Ladoux MN Hastings 2014 C
Ayrton Laird IA Mount Albert Grammar School (Auckland,New Zealand) 2023 2B
Ryan Lambert MN Minnetonka 2021 RHP
Jake Larson MN Prior Lake 2020 RHP
Tyler Lein MO Kirkwood 2016 LHP
Braeden Levandowski MN St. Michael-Albertville 2018 RHP
Nicolas Linarte MN Henry Sibley 2019 C
Drew Lingen MN Rochester John Marshall 2021 C
Cade Lisk IA Fairfield 2018 RHP
Tyler Maddison IA Albia 2016 LHP
Jack Mausser MN Hopkins 2022 C
Bennett McCollow MN Bloomington Jefferson 2021 SS
Collin McCrabb IA Wilton 2019 RHP
Ryan McGie MN Hopkins 2021 1B
Garrett McLaughlin MN Rogers 2020 RHP
Fritz Meyer MN Minnetonka 2021 RHP
Isaac Mezzenga MN Mounds View 2020 3B
Logan Milene MN Rochester Century 2020 C
Cooper Mollet MN Edina 2021 RHP
Jaiden Mollett MN Chaska 2021 RHP
Jacob Mrosko MN Chanhassen 2020 RHP
Mason Nadolney MN Minnetonka 2018 SS
Nic Nelson MN Eastview 2018 SS
Cole Newell MN Maple Grove 2022 RHP
TJ Nicholson MN Minnetonka 2015 C
Luke Nordean MN Hopkins 2021 C
Kevin Nordquist MN Zumbrota-Mazeppa 2017
Nathan Osborne MN New Prague 2020 OF
Carson Parker IA Mason City 2017 SS
Brodie Paulson MN Woodbury 2017 RHP
Luke Paulson MN Woodbury 2019 OF
Kade Peloquin MN Stillwater 2021 OF
Blake Preston IA Ames 2016 RHP
Chase Rath IA Highland 2017 RHP
Kellen Reed MN Chisago Lakes 2014
Evan Reifert IA Wilton 2017 RHP
William Riach MN Lakeville North 2016 RHP
Teague Robertson MO Hickman 2020 RHP
Tyler Rodewald MN Lakeville North 2018 1B
Grant Rolen MN Red Wing 2018 OF
Trent Roose IA North Mahaska 2014 OF
Benjamin Rosin MN Mounds View 2021 RHP
John Solfest MN Mounds View 2019 RHP
Storm Standiford WI Eau Claire Memorial 2016 LHP
Luke Stevens MN Plainview-Elgin-Millville 2021 LHP
Michael Sturek MN Minnetonka 2018 RHP
William Sturek MN Minnetonka 2018 2B
Ryan Swanson MN Eden Prairie 2016 RHP
Ben Tallman base Billings West 2018 C
Sean Tanberg MN Apple Valley 2014
Brandt Thompson MN Eden Prairie 2020 RHP
Roy Thurman IN North Central 2017 OF
Noah Tieskoetter IA South Winneshiek 2020 RHP
Tyson Tucker IA Maquoketa Valley 2018 RHP
Andrew Uglum MN Minnetonka 2021 2B
Austin VanDeWiele MN Lakeville South 2016 RHP
Frankie Volkers MN Maple Grove 2019 RHP
Benjamin Wagner IL FS Academy 2020 3B
Willy Watson ON David Suzuki 2021 RHP
Dawson Wedeking IA Mason City 2019 OF
Isaac Wenzel MN Minnetonka 2020 LHP
Blake Whitecotton MN Maple Grove 2014 C
Connor Wietgrefe MN Prior Lake 2021 LHP
Brian Williams MN Cretin-Derham Hall 2019 3B
Matthew Wrobleski MN Eden Prairie 2020 LHP
Ty Yewman WI Notre Dame 2015 SS
Oliver Yuhas MN Southwest Christian 2022 LHP
Zachary Zaetta MN Minnetonka 2021 SS
Malique Ziegler IA Des Moines East 2014 OF