South Florida

Tampa, FL

School Information

  • Conference: American Athletic Conference
  • Division: NCAA I
  • Description:
Name State School Class Pos.
Seth Alford FL University Christian School 2024 SS
Nelson Alvarez FL Braddock 2016 RHP
Shawn Andrade FL St. Johns Country Day 2023 SS
Dawson Barr TX Liberty Christian 2018 RHP
Alexandro Bello FL Hialeah Educational Academy 2018 SS
Jason Bello FL Naples 2024 OF
Dillon Besnier FL Riverview 2019 OF
Rafael Betancourt FL Deltona 2022 SS
Bobby Boser FL Wiregrass Ranch 2021 SS
Marcus Brodil FL Dunedin 2021 OF
Drew Brutcher FL Lakeland 2020 RHP
Ben Brutti RI South Kingstown 2022 RHP
Dylan Buck FL Lakewood Ranch 2018 3B
Cameron Burleson FL Palm Harbor University 2023 C
Dylan Burns FL Vero Beach 2015 RHP
Daniel Cantu FL Creekside 2019 SS
Jack Cebert FL Calvary Christian 2021 RHP
Nick Cerelli FL Plant 2016 SS
Chris Chatfield FL Spoto 2015 OF
Connor Churchill FL East Lake 2017 RHP
Josh Cone FL Out-of-Door Academy 2022 LHP
Gavin Conticello FL Stoneman Douglas 2021 SS
Julio Cortez Jr. FL American Heritage 2018 C
Kyle Cross FL Lake Brantley 2015 RHP
Nick Cucchi FL A3 Academy 2024 OF
Tyler Dietrich FL Barron Collier 2015 C
Hunter Dietz FL Calvary Christian 2023 LHP
Tyler Dietz FL Calvary Christian 2021 RHP
Emmanuel Dooley FL Bell Creek Academy 2022 RHP
Chandler Dorsey FL George Jenkins 2022 RHP
Patrick Doudican FL Pol State College 2018 LHP
Jake Feffer VA Bishop O'Connell 2021 LHP
Boston Flannery NY Clarkstown South 2023 SS
Lawson Gailey GA Franklin County 2022 RHP
Pablo Garabitos FL Lakewood Ranch 2018 OF
Jonah Garrison FL Edgewater 2015 SS
Joe Genord FL Park Vista Community 2015 1B
Matt Goldenbaum PA Holy Ghost Prep 2023 RHP
Nick Gonzalez FL Alonso 2018 SS
Austin Grause FL Gaither 2021 RHP
Tommy Groom FL Bishop Moore 2020 RHP
Danny Gutcher FL Gaither 2018 C
Tayden Hall FL Steinbrenner 2021 C
Sean Hermann FL Durant 2021 RHP
Albert Hernandez FL Westminster Christian 2020 OF
Fernando Hernandez FL Central Pointe 2022 C
Graham Hoffman FL Calvary Christian 2017 SS
Max Holmes FL Providence 2017 RHP
Justin Jackson FL Seacrest 2022 LHP
Keanu Jacobs-Guishard FL St. Thomas Aquinas 2020 SS
Jack Jasiak FL F.W. Springstead 2019 RHP
Orion Kerkering FL Venice 2019 RHP
Michael Koenig FL Eustis 2015 2B
Benjamin Koff FL College of Central Florida 2018 RHP
Ross Korosec FL Winter Springs 2016 RHP
Jeff Korte FL Melbourne 2014 C
Carmine Lane FL American Heritage Delray 2019 3B
Corban Little FL George Jenkins 2022 LHP
Fulton Lockhart FL Newsome 2022 RHP
Brad Lord FL Wakulla 2018 RHP
Logan Lyle FL State College of Florida 2018 LHP
Jack MacKinnon FL Cardinal Mooney 2023 OF
Isaiah Mamea FL St. Johns Country Day 2023 RHP
Connor Manning FL Elite Squad Baseball Academy 2021 RHP
Jackson Mayo FL Bolles 2021 OF
Shane McClanahan FL Cape Coral 2015 LHP
Frank Micallef FL Wharton 2021 C
Tanner Mink FL Palm Harbor University 2019 2B
Dontae Mitchell FL Lakewood 2019 OF
Dawson Mock FL Lafayette 2023 SS
Joaquin Monque FL Cypress Bay 2020 C
Robert Montes FL Coral Gables 2015 SS
Cameron Montgomery FL Olympia 2015 OF
Jesse Murrell FL Bartram Trail 2024 RHP
Kolt Myers FL Bartram Trail 2024 2B
Tobias Myers FL Winter Haven 2016 RHP
Austin Newton FL A3 Academy 2022 RHP
Blake Opie FL Calvary Christian 2023 OF
Jonah Owenby FL Bishop Verot 2014
Roberto Pena FL Calvary Christian Academy 2018 3B
Andrew Perez FL Timber Creek 2015 LHP
Kyle Phillips FL West Orange 2015 2B
Stewart Puckett FL Hagerty 2022 SS
Caleb Pundsack FL South Lake 2020 LHP
Carson Ragsdale FL Bishop McLaughlin Catholic 2016 RHP
Santino Rao FL Bishop Moore 2021 1B
Jacob Riegel FL Palm Harbor University 2023 SS
DeAundre (DJ) Roberts FL Atlantic Coast 2016 RHP
Cam Robinson FL University 2017 RHP
Nicholas Rodriguez FL SLAM Charter 2024 C
Nick Romagnola FL Out-of-Door Academy 2020 RHP
Matt Rose FL Calvary Christian 2022 2B
Matthew Ruiz FL American Heritage Plantation 2020 OF
Luis Rujano FL Sunshine State Elite Academy 2022 RHP
Anthony Saleeba FL Bartram Trail 2023 C
Justin Sanchez NY Monsignor McClancy 2022 LHP
Jorge Santana III FL Sunlake 2022 SS
Jordan Santos FL Tampa Catholic 2016 C
Brandon Schrepf FL Gulf Breeze 2018 OF
Austin Schrowe FL Canterbury 2023 LHP
Jack Sharpe FL Jupiter 2020 LHP
Zack Showalter FL Wesley Chapel 2022 RHP
Garrett Smith FL Eau Gallie 2023 1B
Eric Snow GA Mary Persons 2022 SS
Dustin Snyder FL North Broward Prep 2020 RHP
Collin Sullivan FL Fort Pierce Central 2016 RHP
Evan Taveras FL Canterbury 2024 C
Alex Tawa CT Loomis Chaffee 2023 LHP
David Villar FL American Heritage 2015 3B
Joseph Volini FL Jesuit 2021 LHP
Andrew Washington GA Georgia Premier Academy 2019 RHP
Alex Wiederhold FL Faith Christian Academy 2017 RHP
Tag Williams FL Aucilla Christian 2022 OF
Alec Wisely FL Sandalwood 2015 RHP
Noah Yager FL Calvary Christian 2016 LHP
Garrett Zech FL Naples 2015 OF